Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ucegliłem linuxa una, pomocy
#1
0
Po aktualizacji napęd CD przestał widzieć płyty. Bez wystarczającej wiedzy postanowiłem zabrać się za rozwiązanie problemu, w managerze aktualizacji znalazłem jądra i wpadłem na pomysł żeby zainstalować poprzednią wersję jądra z listy. Po tym zabiegu system nie odpala się prawidłowo - 3x3 ikonki czarne tło, brak dolnego paska ze skrótami. Klikając na wolną przestrzeń i open in terminal udało mi się odpalić terminal. Szukałem jakiś informacji co można z tym zrobić, ale nic na razie nie zadziałało.
Odpowiedz
#2
0
(14-08-2023, 16:41)Zielony2 napisał(a): Po aktualizacji napęd CD przestał widzieć płyty.

Czy była to aktualizacja całego systemu (wersji)?

Zainstalowanie poprzedniej wersji jądra nie powinno powodować żadnych problemów. Jeżeli przy restarcie w menu Grub nie wybrałeś tej poprzedniej wersji jądra to system nadal startuje na najnowszej wersji jądra.
Odpowiedz
#3
0
(14-08-2023, 16:41)Zielony2 napisał(a): Po aktualizacji napęd CD przestał widzieć płyty. Bez wystarczającej wiedzy postanowiłem zabrać się za rozwiązanie problemu, w managerze aktualizacji znalazłem jądra i wpadłem na pomysł żeby zainstalować poprzednią wersję jądra z listy. Po tym zabiegu system nie odpala się prawidłowo - 3x3 ikonki czarne tło, brak dolnego paska ze skrótami. Klikając na wolną przestrzeń i open in terminal udało mi się odpalić terminal. Szukałem jakiś informacji co można z tym zrobić, ale nic na razie nie zadziałało.
 Zgadza Się Tak Starsze Wersję reagują (trza było poczytać changelogi yayka,w nowszych cały stos ATA/para jest wycofywana ma prawo nie widzieć CD dobrze że HD jakoś).Już to przerabiałem moje wyjście było instalacja WindowsXP na Tamte Czasy....

 Jedyne rozsądne wyjście to albo Windows jakaś wersja,albo ściągnij Una jak nie masz konta nie Aktualizuj następnym razem.Albo rozbudowa komputera bądź wymiana na nowy
Odpowiedz
#4
0
(15-08-2023, 15:37)Xvistak napisał(a):
(14-08-2023, 16:41)Zielony2 napisał(a): Po aktualizacji napęd CD przestał widzieć płyty. Bez wystarczającej wiedzy postanowiłem zabrać się za rozwiązanie problemu, w managerze aktualizacji znalazłem jądra i wpadłem na pomysł żeby zainstalować poprzednią wersję jądra z listy. Po tym zabiegu system nie odpala się prawidłowo - 3x3 ikonki czarne tło, brak dolnego paska ze skrótami. Klikając na wolną przestrzeń i open in terminal udało mi się odpalić terminal. Szukałem jakiś informacji co można z tym zrobić, ale nic na razie nie zadziałało.
 Zgadza Się Tak Starsze Wersję reagują (trza było poczytać changelogi yayka,w nowszych cały stos ATA/para jest wycofywana ma prawo nie widzieć CD dobrze że HD jakoś).Już to przerabiałem moje wyjście było instalacja WindowsXP na Tamte Czasy....

 Jedyne rozsądne wyjście to albo Windows jakaś wersja,albo ściągnij Una jak nie masz konta nie Aktualizuj następnym razem.Albo rozbudowa komputera bądź wymiana na nowy

Dodano po pewnym czasie:
(18-08-2023, 21:50)Zielony2 napisał(a):
(15-08-2023, 15:37)Xvistak napisał(a): Aktualizacja byla standardowa, czyli programy i jadro, bez przechodzenia na inna wersje systemu. Instalacja windowda nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem. Mialem na lapku graficznym sony vaio viste i nie moglem nawet przegladarki internetowej zadnej zaktualizowac co uniemozliwialo przeglodanie polowy internetu, linuxa nie moglem zainstalowac, bo bios jest zahaslowany i nie moglem zmienic na botowanie z innego napedu niz dysk, a kupilem juz uzywany i hasla do biosu nie mialem, nawet sony support nie pomoglo. Kupilem ssd i na innym kompie wrzucilem na niego minta i wlozylem do lapka zamiast hdd z windowsem, inaczej laptop by juz na niewiele mi sie przydal, a chociazby ze wzgledu na ekran 18,4 cala jest ciezki do zastapienia. Jak niema mozliwosci systemu, albo to zbyt ciezka rozkmina, to najwyzej skopiuje swoje dane i na nowo linuxa zainstaluje. Sprzetu tez nie zamierzam zmieniac.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości