Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anjuta/GLADE aspekt techniczny
#1
0
Mam się z pytaniem do Was bo od dwóch dni siedzę i nie mogę zmusić tego czegoś do prostego,trywialnego działania.
Chodzi o szkielet(bez kodu głównego),czyli

 Uruchamiam Anjuta,Nowy projekt nazwa,lokalizacja gdzie?Podaje w Home.Rodzaj program wxWidget(okienkowy).Utwórz projekt.
 No i przerobi tworzy wchodzę w Inspektorze do kat.src dodaj plik(interfejsu użytkownika).Uruchamia się GLADE wybieram proste okno i guzik Burton(bez kodowania),wychodzi na całe okno no ale Ok.Zapisuje w SRC jako GUI.c.
 Daje buduj projekt i dwa błędy....

I tu nie rozumiem w QT Creator to tak działało,że tworzyło mi puste to co wybrałem.I mogłem sobie dokodowywac powoli funkcjonalność a tu Zong Na Początku....

Ktos Coś?
Odpowiedz
#2
0
dwa błędy ... calling to wróżka
Odpowiedz
#3
0
(15-08-2023, 18:24)dedito napisał(a): dwa błędy ... calling to wróżka
 Sorry potrzebowałem czasu,żeby odtworzyć błąd teraz 1,ale jest (Nie zmieniałem nazwy domyślnej na gui.c i to chyba był ten drugi)

[Obrazek: X060OXml.png][Obrazek: AJ091lCl.png][Obrazek: WrLh8aSl.png][Obrazek: s1l1uaIl.png]


Unexpect operatorpewno jakaś literówka w kodzie brak przecimka,cudzysłowa itd(ale ja nic nie pisałem tylko to co program domyślnie utworzył)

Za to z tym katalogiem to nie kumam o co w tym top-level?
Odpowiedz
#4
0
Co do pierwszego błędu to pokaż tą linię 17 z pliku.
Co do drugiego błędu spróbuj utworzyć projekt bez spacji w ścieżce, czyli zamiast Projekt 3 twórz Projekt_3
Odpowiedz
#5
0
(16-08-2023, 10:46)dedito napisał(a): Co do pierwszego błędu to pokaż tą linię 17 z pliku.
Co do drugiego błędu spróbuj utworzyć projekt bez spacji w ścieżce, czyli zamiast Projekt 3 twórz Projekt_3
  Skasowałem całość i zaczolem od początku gtkPogram okienkowy,tam zaznaczyłem obsługa c++ i gtk i tym razem poszło.Skompilowalni jest okno i guzik nic nie robiący ale działa.Teraz próbuje ogarnąć ten interfejs ale skrajnie nieprzystępny jest ,nieintuicyjny nawet Borrland C++ RAD na WindowsXP byl na poziomie Dalphi czy dzisiejszym QT Creator.A tu jak na złość nie wiadomo jak to ogarnąć (głupie rozmiary guzika chociaż) po co sobie utrudniają...?W QT daje poprostu:
-New Form
-Button (on kończy program)
-ActionButton (tu można jakoś funkcje wpisać typu operacje na Labelach Itd)
Całość ogarniam w niecałe 5 min,albo mniej z zapisem.projektu.
I mam Szkielet
I od tego momentu można powoli zaczynać działać poważnie i rozbudowywać ,awrazie co jest powrót bezpieczny.

A tu Lipa...,ani dokumentacji jako takiej szukałem w necie coś tam jest ale nie na przykładach...
Nic dziwnego że Gnome stoi jak takie narzędzia programistyczne ma.Najgorsze jest to że chcąc się chociaz na początku zaznajomić z działaniem programów do robienia programów jest się na niego Skazany lub Kde(tu o Wiele Łatwiej Trolltech robi swoje już nawet licencję LGPL są i jest darmowy),podstawowa wersja QtvCreator ale Jest.
Odpowiedz
#6
0
Pierwotny problem został rozwiązany, choć do końca nie wiem jak, czyżby jednak spacje w ścieżce?
Na nowe problemy załóż nowy wątek, choć z tym o czym piszesz, powinieneś skierować się na forum tego programu.
Odpowiedz
#7
0
(16-08-2023, 15:13)dedito napisał(a): Pierwotny problem został rozwiązany, choć do końca nie wiem jak, czyżby jednak spacje w ścieżce?
Na nowe problemy załóż nowy wątek, choć z tym o czym piszesz, powinieneś skierować się na forum tego programu.
 W Anjuta dałem skasuj projekt,razem z plikami,uruchomiłem ponownie komputer.Utworz nowy projekt (Project_1)dokładnie tak no i poszło.Nic pomeczexsie jeszcze trochę i się zobaczy,czy wersja Snap QT Kreator nie zawita.

Ehh...robiłem format nowa instalacja Ubuntu LTS (i uruchomione Ubyuntu Pro),także jakiś czas chciałbym na Ubuntu posiedzieć i zobaczyć jak będzie działać z tym Ubgradem do Pro.A skoro ma IDE programowe to se pomyślałem że je spróbuję,zakładałem że będzie jak z Delphi do Borland,a z tamtad do Qt Kreator.Niestety się przeliczyłem....

Ale i tu pewne postępy popełniłem.Jako że program demo gtk się uruchomił postanowiłem coś przypisać do tego guziku...Szukałem Close,End w zależności w jakim języku programowania,ale nie znalazłem,ale napatoczylmsie jakiś Gtk_Destroyer.Szukalem czegoś co zamknie mi program po uruchomieniu.I przypisałem dałem Buduj,zero błędów i Uruchom.....

Teraz Najlepsze
Otworzyło się okno z guzikiem i nic,bo jeszcze nie nacisnąłem....Nacisnolem i teraz Magia okno się zamknęło...ale to nie koniec,następnie zamknol się,a raczej zCrashował całe środowisko Anjuta,potem błąd do Canonnikal poszedł....Tyle jeśli chodzi o naukę w trybie eksternistycznym z mojej strony....

Tego trzeba nauczyć się od podstaw,aby coś działać....
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości