Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aktualizacja flatpak
#1
0
Cześć,

mam u siebie problem z zaktualizowaniem pakietu org.kde.Platform.
Aktualizuje się straszliwie wolno i w trakcie system co chwilę traci responsywność,
pierwszym razem przerwałem, a potem włączyłem w terminalu.
Znalazłem podobny przypadek na forum i myślałem, że w moim przypadku też pomoże.

Kod:
a@desktop:~$ flatpak list
Nazwa                         Identyfikator programu                  Wersja    Gałąź          Instalacja
Mesa                          org.freedesktop.Platform.GL.default     21.1.8    20.08          system
Mesa                          org.freedesktop.Platform.GL.default     23.1.4    22.08          system
Mesa (Extra)                  org.freedesktop.Platform.GL.default     23.1.4    22.08-extra    system
Intel                         org.freedesktop.Platform.VAAPI.Intel              20.08          system
Intel                         org.freedesktop.Platform.VAAPI.Intel              22.08          system
openh264                      org.freedesktop.Platform.openh264       2.1.0     2.2.0          system
Mint-Y Gtk Theme              org.gtk.Gtk3theme.Mint-Y                          3.22           system
Mint-Y-Aqua Gtk Theme         org.gtk.Gtk3theme.Mint-Y-Aqua                     3.22           system
Mint-Y-Dark-Blue Gtk Theme    org.gtk.Gtk3theme.Mint-Y-Dark-Blue                3.22           system
KDE Application Platform      org.kde.Platform                                  5.15-22.08     system
VLC                           org.videolan.VLC                        3.0.18    stable         system

a@desktop:~$ flatpak uninstall --unused
Te środowiska wykonawcze w instalacji „system” są przypięte i nie zostaną usunięte; flatpak-pin(1) zawiera więcej informacji:
  runtime/org.freedesktop.Platform.GL.default/x86_64/20.08
  runtime/org.freedesktop.Platform.VAAPI.Intel/x86_64/20.08
Nie ma nic nieużywanego do odinstalowania

a@desktop:~$ flatpak update
Wyszukiwanie aktualizacji…
Informacja: (przypięte) org.freedesktop.Platform.VAAPI.Intel//20.08 jest niewspierane z powodu:
   org.freedesktop.Platform 20.08 is no longer receiving fixes and security updates. Please update to a supported runtime version.
Informacja: (przypięte) org.freedesktop.Platform.GL.default//20.08 jest niewspierane z powodu:
   org.freedesktop.Platform 20.08 is no longer receiving fixes and security updates. Please update to a supported runtime version.
        Identyfikator             Gałąź              Dz         Repozytorium         Pobieranie
1. [\] org.kde.Platform          5.15-22.08         u          flathub              7,1 MB / 321,1 MB
Aktualizowanie… ███████████████▏      76%  1,9 kB/s  20:00

Po paru godzinach chyba było 99% lub 100% i wywaliło błąd i nie dokończyło. Niestety nie skopiowałem tego co było i nie wiem czy można odczytać z jakichś logów to co się wyświetlało na terminalu.
#2
0
Spróbuj usunąć i zainstalować ponownie.
#3
0
teraz zauważyłem, że jak wywołuję polecenia z podwyższonymi uprawnieniami to wszystko działa sprawnie i szybko, a jak jako zwykły user to zawiesza i zamula...
coś można na to poradzić?
#4
0
Spróbuj bez podwyższonych uprawnień ale z opcją flatpak update --user
#5
0
Kod:
~$ flatpak update --user
Wyszukiwanie aktualizacji…
Nie ma nic do zrobienia.

ok, teraz na razie nie mam nic do zaktualizowania, sprawdzę jak coś się pojawi.

Dzięki.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości