Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boot USB (Ventoy)
#1
0
Problem polega na tym,że nie przechodzi Secure Boot (niby obsługuje),raz mi się udało Mój dodać ale po instalacji SuSe wszystko się posypało.
 Chciałbym tego używać bo daje możliwość instalacji obrazuliw Windy większych od standardowych 6GB ma exFat dlatego rufus się wykłada przy takich pojemnościach(w czasie instalacji błąd i przerywa się instalacją windy). Ventoy to przechodzi udało mi się postawić w dualu Win10 Redstone 5 dlatego że łapek stary (program Microsoft ściąga ale tylko 20H22 trochę za mocny...
 Pisze tu o tym bo to przydaje się także do Linuxie.Jakis czas mi to dobrze działało.Ubuntu,Kubuntu,Miny i po SuSe się Posypało.

 Niby sformatowalem pełna i jeszcze raz zapisałem.obraz,aby inne sumy kontrolne wyszły bo może ten certyfikat trafił na czarną listę w Uefi.

Ewentualnie jak ktoś Zna Problem to jakieś inne pomysły by były dobre może jest coś tak funkcjonalne jak fVentoy to może poleci???
#2
0
[url=https://i.imgur.com/jPraeT8.jpg napisał(a):[Obrazek: jPraeT8l.jpg][/url][Obrazek: 19dZgffl.jpg]Tecumseh pid='17732' dateline='1693067301']Staram się, ale... Człowieku, wróć do podstawówki. Nie umiesz pisać z sensem.
      Jak nic nie wnosisz do tematu,to po co się odzywasz (nie moja wina,że Google po macoszemu Polskę traktuje,Pisze z Androida dla twojej wiadomości)
      Skreen z komunikatem może być mało ostry bo tylko 2-3 sek wyświetla i gaśnie komputer

Pierwszy Screen (lista systemów) z wyłączonym Secure Boot i działa.
Drugi z włączonym i od razu ten komunikat jak się boot z pena weźmie
#3
0
(26-08-2023, 18:59)Xvistak napisał(a):
[url=https://i.imgur.com/jPraeT8.jpg napisał(a):[Obrazek: jPraeT8l.jpg][/url][Obrazek: 19dZgffl.jpg]Tecumseh pid='17732' dateline='1693067301']Staram się, ale... Człowieku, wróć do podstawówki. Nie umiesz pisać z sensem.
      Jak nic nie wnosisz do tematu,to po co się odzywasz (nie moja wina,że Google po macoszemu Polskę traktuje,Pisze z Androida dla twojej wiadomości)
      Skreen z komunikatem może być mało ostry bo tylko 2-3 sek wyświetla i gaśnie komputer

Pierwszy Screen (lista systemów) z wyłączonym Secure Boot i działa.
Drugi z włączonym i od razu ten komunikat jak się boot z pena weźmie
@Xvistak - ale ty jesteś homo sapiens sapiens czy jakiś bot, że zwalasz swoje niedociągnięcia na Google i Androida? Jak chcesz od kogoś pomocy, to staraj się czytelnie opisywać potrzeby (warto samodzielnie przeczytać coś po napisaniu).
Co do obrazków - używałeś może magicznej wyszukiwarki Google? Pierwsze co mi wyskakuje to jakiś wątek na forum opensuse -> wyłączyć Secure Boot i szukać na opensuse, co zepsuli z shim Smile
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości