Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z drukarką Mint 20.3 i HP Laser Jet 150
#1
Question 
0
W 19 wsio śmigało ale straciła wsparcie.

Teraz postawiłem 20.3 i jedyny problem jest z drukarką. Jaki?

W menu drukarki widzę, że HP jest widoczny, klikam na właściwości i w informacji o stanie drukarki jest "Przetwarzanie - Unable to locate printer." Warto zaznaczyć, że wszystkie inne laptopy i telefony nie dość, że widzą tą drukarkę to można z nich drukować.

Bardzo niechętnie korzystam z nowszych wersji systemu i po raz kolejny się okazuje że.. sprawy się komplikują.



[Obrazek: BnrjNJLl.png]

Ciągle nie może znaleźć tej drukarki a przecież spokojnie tę drukarkę "wykrył". Widać to.

Jak to jest możliwe, że Mint widzi drukarkę ale jej nie widzi gdy chcę drukować? :-)

PS: HpLip mam zainstalowany :-)
Odpowiedz
#2
0
(03-09-2023, 13:11)InfiniteLove napisał(a): PS: HpLip mam zainstalowany :-)

A hplip ją widzi, gdy wejdziesz w HP Device Manager?
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
(03-09-2023, 18:59)ontos napisał(a):
(03-09-2023, 13:11)InfiniteLove napisał(a): PS: HpLip mam zainstalowany :-)

A hplip ją widzi, gdy wejdziesz w HP Device Manager?

Już próbowałem ale jak tylko próbuję skonfigurować tego managera to właśnie o to chodzi, że "Hplip cannot defect printers in your network". Dziwne to bo jak pokazałem wyżej drukarka jest wykryta (Menu -> Drukarki) :-)

I bądź tu mądry...


Zapewne brakuje jakiegoś sterownika lub akutalizajicji ale skąd to wziąć... Hplip jest już z automatu zainstalowany.
Odpowiedz
#4
0
Ale może problem nie leży w braku sterownika? Może problem jest w komunikacji z drukarką?
Spróbuj systemctl restart avahi-daemon

Jeśli nie pomoże, w następnej kolejności spróbowałbym apt --reinstall install avahi-daemon a później apt --reinstall install libnss-mdns
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
Oczywiście zrobiłem jak poleciłeś :-)


"Przetwarzanie - Unable to locate printer."

Mogę zobaczyć ile konkretnych barw w tonerach jest aktualnie w drukarce ale nadal nie może jej zlokalizować do druku..

Śmiech na sali :-D

Problem jest w tym, że drukarkę widać... można zobaczyć poziom tuszy ale nie można się połączyć by drukować xD
Odpowiedz
#6
0
To spróbujmy jeszcze inaczej. Otwórz w przeglądarce: http://localhost:631/admin Usuń tam tę drukarkę, a następnie dodaj ją ponownie.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#7
0
[Obrazek: uZlu1azl.png]

Pytanie tylko którą i czy tak w ogóle powinno być. Tzn wiem, że zapewne chodzi o HP ale czy możesz napisać o co chodzi z tą pierwszą opcją czy to nie stanowi konfliktu i może stąd problem?

Poza tym jak chcę tak wstępnie dodać drukarę to pyta mnie o login i hasło do localhost... skąd mam to wziąć?
Odpowiedz
#8
0
U siebie mam tylko jedną. Usuń na razie tylko HP, a później dodaj ją na nowo.
Co do loginu i hasła, podajesz systemową nazwę użytkownika i hasło, te których używasz do logowania się do systemu.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#9
0
(03-09-2023, 13:11)InfiniteLove napisał(a): W 19 wsio śmigało ale straciła wsparcie.

Teraz postawiłem 20.3 i jedyny problem jest z drukarką. Jaki?

W menu drukarki widzę, że HP jest widoczny, klikam na właściwości i w informacji o stanie drukarki jest "Przetwarzanie - Unable to locate printer." Warto zaznaczyć, że wszystkie inne laptopy i telefony nie dość, że widzą tą drukarkę to można z nich drukować.

Bardzo niechętnie korzystam z nowszych wersji systemu i po raz kolejny się okazuje że.. sprawy się komplikują.



[Obrazek: BnrjNJLl.png]

Ciągle nie może znaleźć tej drukarki a przecież spokojnie tę drukarkę "wykrył". Widać to.

Jak to jest możliwe, że Mint widzi drukarkę ale jej nie widzi gdy chcę drukować? :-)

PS: HpLip mam zainstalowany :-)

Miałem dokładnie ten sam problem, pomogło usunięcie drukarki i ponowne jej dodanie. Czasami ta technologia jest irracjonalna całkowicie.
Odpowiedz
#10
0
(12-09-2023, 00:27)debdeb napisał(a):
(03-09-2023, 13:11)InfiniteLove napisał(a): W 19 wsio śmigało ale straciła wsparcie.

Teraz postawiłem 20.3 i jedyny problem jest z drukarką. Jaki?

W menu drukarki widzę, że HP jest widoczny, klikam na właściwości i w informacji o stanie drukarki jest "Przetwarzanie - Unable to locate printer." Warto zaznaczyć, że wszystkie inne laptopy i telefony nie dość, że widzą tą drukarkę to można z nich drukować.

Bardzo niechętnie korzystam z nowszych wersji systemu i po raz kolejny się okazuje że.. sprawy się komplikują.



[Obrazek: BnrjNJLl.png]

Ciągle nie może znaleźć tej drukarki a przecież spokojnie tę drukarkę "wykrył". Widać to.

Jak to jest możliwe, że Mint widzi drukarkę ale jej nie widzi gdy chcę drukować? :-)

PS: HpLip mam zainstalowany :-)

Miałem dokładnie ten sam problem, pomogło usunięcie drukarki i ponowne jej dodanie. Czasami ta technologia jest irracjonalna całkowicie.

Pytanie tylko którą... gdy drukuję np z telefonu to drukuje za pośrednictwem tego "CUPS" ...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości