Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z logowaniem
#11
0
(23-09-2023, 16:59)querciato napisał(a): Witam, po uruchomieniu Minta i wpisaniu hasła powraca mi ekran logowania i tak wkoło...
Prawdopodobnie zapchałem czymś dysk (chyba plik z dużym załącznikiem na pocztę się ściągnął). A możecoś jeszcze sięzapchało? nie wiem.

Jak uruchomić Minta na dysku z pendriva, sprawdzić, co się zapchało i poczyścić?
   Jak ty wogóle postawiłeś tego Linuxa?
EFI co najmniej 1Gb
Boot 2Gb (Minimum)
Root 60 Gb (Minimum)
Home (ile chcesz ale oddzielnie)

Wylacz Timeshift,pokasuj migawki,co przed tym incydentem instalowałem/kopiowałem?Pewno coś
potężnego?
Najszybciej przeformatuj Całość podziel/manuał tak jak zapisałem na Root nawet 100GB daj bo to Ubuntu,
I jak masz tylko Linux to może Silverblue,lepsze instalator tylko automat ci wszystko dobierze jak podzielić,w razie czego robisz tylko RollBack i już masz jak Winda po Fabryce(ale to tylko jak Nie Masz Windowsa).Tam jak coś miejsca braknie to poprostu Nie wygrasz,tu jak braknie możesz Na Hama i skutki Opłakane.Wybór należy Do Ciebie...
Odpowiedz
#12
0
(24-09-2023, 23:44)MichałM napisał(a): Przez graficzny z natywnego po sprzątaniu, czy przez graficzny z live? Jeżeli dalej są problemy to na razie nie używaj natywnego, tylko live (mniejsze "problemy"). Będąc na live zrób kopię folderu /var/log/ z natywnego systemu (jak dobrze pamiętam domyślnie wskoczy w /media) na jakiś inny nośnik (spokojnie wystarczy mały pendrive) - dzięki temu nic nie zniknie (logi też zajmują miejsce i mają limit czasu lub wielkości).
Kolejne kwestie - masz osobną partycję /home (co jest wysoce polecane) czy wszystko na jednej? Jeżeli wszystko na / to problem pewnie wynika też z braku miejsca dla plików związanych z użytkownikiem czy środowiska graficznego (nie podałeś jakiego - domyślny Cinnamon, Xfce, Mate czy jakieś jeszcze inne?) i OBOWIĄZKOWO ROBISZ KOPIĘ KATALOGU UŻYTKOWNIKA NA JAKIŚ INNY NOŚNIK, zmniejszy to ryzyko kolejnych problemów.
Przez graficzny z live.
Niestety, nie da się tego var/log skopiować w całości na pendrive, niektore elementy odrzuca z komunikatem 'you don't have permissions to read it'.
Mam dwa dyski, na jednym z nich Mint na osobnej partycji bodaj 16GB i nie wiem, czy to na sam system nie za mało.
Co do kopii katalogu użytkownika, sam nie robię, ale być może ktoś kto mi to ustawiał, dał jakąś opcje z automatu.

Dodano po pewnym czasie:
(25-09-2023, 16:35)Xvistak napisał(a):
(23-09-2023, 16:59)querciato napisał(a): Witam, po uruchomieniu Minta i wpisaniu hasła powraca mi ekran logowania i tak wkoło...
Prawdopodobnie zapchałem czymś dysk (chyba plik z dużym załącznikiem na pocztę się ściągnął). A możecoś jeszcze sięzapchało? nie wiem.

Jak uruchomić Minta na dysku z pendriva, sprawdzić, co się zapchało i poczyścić?
   Jak ty wogóle postawiłeś tego Linuxa?
EFI co najmniej 1Gb
Boot 2Gb (Minimum)
Root 60 Gb (Minimum)
Home (ile chcesz ale oddzielnie)

Wylacz Timeshift,pokasuj migawki,co przed tym incydentem instalowałem/kopiowałem?Pewno coś 
potężnego?
Najszybciej przeformatuj Całość podziel/manuał tak jak zapisałem na Root nawet 100GB daj bo to Ubuntu,
I jak masz tylko Linux to może Silverblue,lepsze instalator tylko automat ci wszystko dobierze jak podzielić,w razie czego robisz tylko RollBack i już masz jak Winda po Fabryce(ale to tylko jak Nie Masz Windowsa).Tam jak coś miejsca braknie to poprostu Nie wygrasz,tu jak braknie możesz Na Hama i skutki Opłakane.Wybór należy Do Ciebie...
Wszystko fajnie, tylko:
1. ja tego nie stawiałem, więc teraz dopiero próbuje to rozwikłać
2. szczerze, to przez  te przecinki nic kompletnie nie kumam Twojej odpowiedzi
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości