Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menedżer plików używany przez programy - felerny Nautilus (GTK file chooser dialog)
#1
0
cześć,

przesiadlem się z Mint 18 Mate na Mint 21 Mate,
w tym najnowszym w aplikacjach (np. przeglądarki, klient poczty Geary, IDE Geany) wybierając plik do otwarcia lub zapisu otwiera się okno Nautilusa,
w Mate domyślny jest Caja, a osobiście preferuję PCmanFM, przy czym Nautilus nawet nie jest zainstalowany,

problem w tym że przez tego felernego Nautlilusa system stracił na efektywności i użyteczności,
w Nautilusie wszystko trzeba potwierdzać 2x (2x więcej kliknięć i enterów), co więcj nie da się wyświetlić katalogu po wklejeniu ścieżki z czego korzystałem dziesiątki razy na dzień,
uprzejmie proszę o pomoc, 
jak tego Nautlilusa wyplenić z systemu?

po lewej mój domyślny menedżer plików (PCManFM), po prawej Geany z wyborem pliku - Nautilus

[Obrazek: lbsMZ2gl.png]
Odpowiedz
#2
0
Jesteś pewien, że to Nautilus a nie właśnie Caja?
Zerknij do menu/pomoc/o programie ...
Co do wklejania ścieżki w pasku adresu to pewnie tylko kwestia zmiany ustawień menadżera plików.
Odpowiedz
#3
0
tak, jestem pewien, Caja wygląda inaczej i działa poprawnie tj.
- akceptuje listowanie plików po wklejeniu ścieżki
- da się przechodzić do katalogów wpisując ich początkowe nazwy i zatwierdzajc pojedynczym enterem

Natulus i inne ustojstwa z Gnome mają tak wąskie ustawienia że tam nic nie idzie zmienić,
patrzyłem na dconf-editor, przejrzałem wszystkie możliwe opcje Nautilusa, możliwości praktycznie znikome,

w ogóle to jest dla mnie dziwne zjawisko jak na Linuksa że wmusza się użytkownikom działanie jakiegoś jednego zaszytego w system programu,
żeby wrócić do dawnej użyteczności gotów jestem nawet kompilować ręcznie aplikacje żeby działał menedżer plików, ale tych aplikacji jest sporo, włącznie z przeglądarkami, poza tym wymagałyby aktualizacji, więc to jest robota bez sensu,

pozdrawiam

Dodano po pewnym czasie:
okazuje się że okno wyboru plików używane przez aplikacje nazywa się "GTK file chooser dialog",
nie jest to stricto Nautilus, ale wygląda i działa identycznie

Cytat:As others pointed out, apps on Mint use the GTK file chooser dialog. Dolphin uses Qt.
We receive SO MANY posts here about the GTK file chooser dialog. Everyone hates it :lol: (Blame Gnome devs.)

Nawet ma swój odpowiednik w dconf-editor

[Obrazek: Q0ibUj1l.png]

Jak na razie ta wiedza wciąż nie daje żadnego rozwiązania żeby działało pożądane zachowanie
Odpowiedz
#4
0
https://unix.stackexchange.com/questions...le-chooser
Cytat:There are known shortcuts to edit the location bar: Ctrl+L, /, ., ~.
https://superuser.com/questions/994849/g...tion-entry
Cytat:CtrlL is the usual shortcut for this. The location entry will also open if you press ., ~, or /.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości