Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PulseAudio equalizer nie działa
#1
0
Witam.
Nie działa u mnie PulseAudio equalizer. Po odpaleniu z konsoli qpaeq pojawia się equalizer, niestety przesuwanie suwaków nic nie zmienia. Moduły equalizer-sink i dbus-protocol są załadowane.
Odpowiedz
#2
0
(05-10-2023, 13:25)mklin napisał(a): Witam.
Nie działa u mnie PulseAudio equalizer. Po odpaleniu z konsoli qpaeq pojawia się equalizer, niestety przesuwanie suwaków nic nie zmienia. Moduły equalizer-sink i dbus-protocol są załadowane.
 Zainstaluj z flatpak "PulseEffekt",do filmów to ja bym doinstalować.jeszxse VLC z flatpak masz ze wszystkimi modelami,i szybciej to działa niż na defaultowo.A przynajmniej u mnie
Odpowiedz
#3
0
(06-10-2023, 20:45)Xvistak napisał(a):
(05-10-2023, 13:25)mklin napisał(a): Witam.
Nie działa u mnie PulseAudio equalizer. Po odpaleniu z konsoli qpaeq pojawia się equalizer, niestety przesuwanie suwaków nic nie zmienia. Moduły equalizer-sink i dbus-protocol są załadowane.
 Zainstaluj z flatpak "PulseEffekt",do filmów to ja bym doinstalować.jeszxse VLC z flatpak masz ze wszystkimi modelami,i szybciej to działa niż na defaultowo.A przynajmniej u mnie

Flatpaka nie chcę. Pulseeffects z pakietu systemowego nie startuje mi automatycznie przy włączeniu systemu (autostart właczony).
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: PulseAudio equalizer nie działa
(06-10-2023, 21:07)mklin napisał(a):
(06-10-2023, 20:45)Xvistak napisał(a):
(05-10-2023, 13:25)mklin napisał(a): Witam.
Nie działa u mnie PulseAudio equalizer. Po odpaleniu z konsoli qpaeq pojawia się equalizer, niestety przesuwanie suwaków nic nie zmienia. Moduły equalizer-sink i dbus-protocol są załadowane.
 Zainstaluj z flatpak "PulseEffekt",do filmów to ja bym doinstalować.jeszxse VLC z flatpak masz ze wszystkimi modelami,i szybciej to działa niż na defaultowo.A przynajmniej u mnie

Flatpaka nie chcę. Pulseeffects z pakietu systemowego nie startuje mi automatycznie przy włączeniu systemu (autostart właczony).
 Nie potrafię doradzić ponieważ mnie ten problem omijał(stawiam Minta zaraz z flathub z repo Debiana dodaje dodatkowe repo takie same jakie jest w systemie tylko jako User)i instaluje PulseEfekt i wszystkie jego co z nim zależności,środowisko na partycji Home.Po wydaniu komendy "flatpak list",ma wyjść ze są w przestrzeni User,a nie System.
 Co mi przychodzi na myśl być może zależnie sci masz gdzieś zerwane,bądź niekompletne,spróbuj Synaptikiem całe PulseAudio przeinstalować,uaktualnić chodzi o to żeby zależności jeszcze raz pociągnął i sprawdził czy wszystko jest.
 Wogole PulseAudio,czy pipewire to dla przeciętnego usera pomysł poroniony.Ibtak większość ma karty dźwiękowe z płytą bądź to co oferują laptopy(zwykle Alsa by wystarczyło).A te co wyżej powinny być tylko w specjalistycznych distrachbtypu Ubuntu Studio,dla hobbystów.
 Kiedyś jak mi coś nie grało dawalolem,poprostu...Sudo alsaconf i przeładowywać mi moduły jak już były w pamięci na nowe,wczytał plik konfiguracyjny co miałem ustawione dźwięki i wszystko lata działało,a dziś....Na CDA.pl oglądam film w 420/730 dpi z racji tego,że to tytuły ery VHS ,ropy i Fullhd nie ma z oczywistych powodów.Cicho,że słuchawki muszę zakładać,jak dam podbicie to niby pomaga,ale dźwięk lekko zniekształcony,przeważnie jak Knapik czyta...I co dlaczego na Windows 10 problemu nie mam mam w duallboot..Gdyby nie montowanie łatwe plików obrazu(razem z możliwością edycji i dogrania do niego żeczy),bym najprawdopodobniej z linuksa zrezygnował.Bo wiecznie coś tu nie tak.Jaknznajde distro fajne dla oka i Wogóle,zawsze wychodzą jakieś niedociągnięcia...Niektóre danlatwo zniwelować,niektóre nie za bardzo.Suma,summarum to Linux nie jest od wczoraj w obiegu także powinien być już w takich zeczach raczej dopracowany...
Odpowiedz
#5
0
Dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się ze wszystkim. Lubię Linux, ale rzeczywiście, dźwięk to pięta achillesowa. Windows ma to zdecydowanie lepiej dopracowane. Ja nie jestem zwolennikiem pakietów typu Flatpak czy Snap, nawet Wine nie stosuję, chociaż mi brakuje kilku programów z Windows. Uważam, że albo coś chodzi niezależnie, albo wcale. Oczywiście o bezpieczeństwo też mi chodzi. Na razie mi wystarcza to co oferuje bezpośrednie repozytorium. Będę próbował przeinstalować PulseAudio. Chociaż aktualizacja systemu do nowszych wersji nic nie daje więc to chyba też nie. Format też nie sądzę, że coś pomoże. Na razie tak kombinuję, że mam ustawiony korektor dźwięku w SMPlayer i w firefoxie mam wtyczkę equalizer.
Odpowiedz
#6
0
Sprawdź czy to samo dzieje się na nowo postawionym koncie systemowym.
Odpowiedz
#7
0
(07-10-2023, 11:24)dedito napisał(a): Sprawdź czy to samo dzieje się na nowo postawionym koncie systemowym.

Niestety to samo. Próby reinstalacji PulseAudio też nic nie dały.
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: PulseAudio equalizer nie działa
(07-10-2023, 13:52)mklin napisał(a):
(07-10-2023, 11:24)dedito napisał(a): Sprawdź czy to samo dzieje się na nowo postawionym koncie systemowym.

Niestety to samo. Próby reinstalacji PulseAudio też nic nie dały.
  Może spróbuj inne distro poprostu z konkretnym środowiskiem Kde lub Gnome(doradzałbym jednak Kde), wszystko inne to poprostu zlepek tego i tego....I mamy co mamy...To są efekty wycinania,wymieniania doklejania i wymyślania koła na nowo skoro działało...
 Kde z tego co pamiętam miało dobry equilizer już z pudełka nic nie trzeba było dorzucać,celować w distracArcho-Podobne to i kwestie zamkniętych formatów kodeków i sterów masz z głowy out-of-box.
 Wszystko idzie w stronę konteryzacji tylko zedko chce się twórca umieszczać wszystkiego w tych kontenerach a efekty są opłakane jak widać.
 Głupi program Warpinator oficjalnie tylko Flatpak(chyba najlepiej obsługuje udalostepnianie w Linux).W Minucie masz to z pudełka,ale co innego nie domaga.Tak się zastanawia,żeby te licencję były tańsze to może by się bardziej przykładali jak Brazylijczycy na przykład LinuxFx (testowałem wersję Free),winę ma bardzo rozbudowane nawet dociąga wszystkoie dot-net  i inne windows6.1 kB jakiś tam.Całość instaluje koło 20 min.Wersja Pro koło 150 PLN będzie.Tam wszystko jest na kde postawione...

Poszukaj może na github o PulseAudio może da radę zbudować,albo jakieś distro co Pipewire ma już defaultowovwtedy tylko.equilizer dociagniesz i już
Obawiam się ,se jednak bez flatpak się nie obejdzie.
Coś musi być problemem,że tego normalnie w paczkach nie dają,pewno i na pewno Hell-Depacingles...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości