Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial Poradnik - Jak poprawić wygląd nieczytelnego VirtualBox-a
#1
Exclamation 
0
Witam,
Jako, że do poradników wrzucić nie mogę (proszę o to moderację), załączam proste rozwiązanie na paskudnie nieczytelnego VirtualBoxa na linuxie:

  1. Kod:
    sudo touch /usr/local/bin/VirtualBox

  2. Kod:
    sudo nano /usr/local/bin/VirtualBox

  3. W pliku dodajemy:
    Kod:
    QT_STYLE_OVERRIDE=fusion /usr/bin/VirtualBox

  4. Na sam koniec uruchamiamy:
    Kod:
    sudo chmod +x /usr/local/bin/VirtualBox

    Reboot VirtualBox-a i wszystko powinno wyglądać pięknie i czytelnie.
PRZED:
[Obrazek: Ci54o8il.png]

PO:
[Obrazek: lfMXjt6l.png]
Born to be root... not to reboot. Dodgy
#2
0
Ogólnie można też zmodyfikować aktywator VB aby uruchamiał się z konkretnym stylem graficznym.
Kod:
VirtualBox -style Fusion %U
To jest problem związany z większą liczbą aplikacji, których interfejs graficzny był budowany w QT i uruchamianiem ich w środowiskach budowanych z użyciem GTK.
Można to rozwiązywać na różne sposoby.

Brakuje mi pokazania jak wyglądało okno przed i po zastosowaniu poradnika, oraz co te podane przez Ciebie komendy robią, bo wykorzystana jest tu pewna "sztuczka", którą warto wyjaśnić.
Tu link do postu na którym zapewne się wzorowałeś https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=283835
Jest tam troszkę szerszy opis i inne możliwe rozwiązania.

Jak kogoś interesuje zgłębienie tematu to proponuję zacząć od tego: https://wiki.archlinux.org/title/Uniform...plications
#3
0
To ja jeszcze dopiszę coś o tej sztuczce.
Krok gdzie tworzymy plik wykonywalny /usr/local/bin/VirtualBox, który wymusza nam styl fusion wywołuje orginalną binarkę VB, która jest w /usr/bin/VirtualBox
Jeśli wywołamy VB bez podania bezwględnej ścieżki, system przeszuka nam zmienną PATH w której /usr/local/bin/ jest pierwszy w kolejności przed /usr/bin/, dlatego uruchomi się nam VB ze stylem fusion.
Jednak jeśli z jakiś powodów będziemy mieli zmienną PATH gdzie /usr/bin/ jest przed /usr/local/bin/ to wtedy ten "Twój" sposób nie zadziała przy wywołaniu bez bezwględnej ścieżki.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości