Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menager plików - możliwość zmiany ?
#1
0
Witam , mam Linux mint 21.2 cinnamon , ale jest problem ,bo z moim managerem plików jestem na bakier z jego winy , bo przy podglądzie zdjęć ta wredota pokazuje miniaturki tak małe, jak biedronki karliki ( nie da rady ich powiększyć ) ....ba,nawet już go za to ten manager plików  znienawidziłam Angry ) zatem uprzejmie zapytuję ; czy można  zamienić sam manager plików na inny ? Czy są inne rodzaje managerów plików ? Angel
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?Można zmienić. W menadżerze oprogramowania poszukaj czegoś w odpowiedniej sekcji.

Ty chyba masz zwykłego Minta, a nie wersję LMDE?
Pytam bo napisałaś wątek w dziale przeznaczonym dla systemu LMDE.
Dlatego też obligatoryjnie wymagamy podawania specyfikacji przy każdym nowym wątku.
Patrz zasady forum w mojej stopce.
Odpowiedz
#3
0
(06-11-2023, 09:36)dedito napisał(a): Można zmienić. W menadżerze oprogramowania poszukaj czegoś w odpowiedniej sekcji.

Ty chyba masz zwykłego Minta, a nie wersję LMDE?
Pytam bo napisałaś wątek w dziale przeznaczonym dla systemu LMDE.
Dlatego też obligatoryjnie wymagamy podawania specyfikacji przy każdym nowym wątku.
Patrz zasady forum w mojej stopce.

Dedito dziękuję za odpowiedź i przepraszam za to, że pisałam w niewłaściwym miejscu . Powiem tak ,a Ty mnie zrozumiesz ...ten Linux mint 21.2 cinnamon niby prosty ,ale jak dla mnie zagmatwany, bo miałam Windows XP, Windows 7,8,10  i jakoś tam było prościej ...a tu jakieś kody , wpisywanie w terminal, nie widzę dysku ...same liczby i kody . Nawet ten manager oprogramowania jak go wywołać ? Znowu jakiś kod ? Próbowałam wszystkie przeglądarki po kolei i testowałam pod kątem przeglądania zdjęć i we wszystkich to samo - to nie wina przeglądarek ,tylko ten paskudny manager plików dlatego chcę go zmienić na inny ...a nóż się uda ?
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?W przypadku normalnego korzystania z systemu nie trzeba wpisywać tajemnych kodów.
Robisz prawie tak samo ja w Windowsie.
Klikasz menu start i tam znajdziesz menadżera oprogramowania (może nazywać się inaczej ale podobnie).
Z tą zmianą menadżera plików to nie sądzą by to coś zmieniło, bo w Cinnamonie jest raczej wywoływane okienko wyboru plików nie związane z menadżerem.
Trzeba by poszperać w sieci jak to zmienić.

Przestawienie się z Windowsa na Linuxa może chwilę potrwać.
Prze klikaj sobie menu start/programów, zaznajom się z jakimiś poradnikami, instrukcjami, etc.
To nie jest darmowy Windows. Ten system (GNU/Linux) nie każdemu "podejdzie" z różnych powodów, ale wybór jest taki, że jest w czym wybierać i do prostych zastosowań jest w sam raz.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?Nemo jest całkiem wygodny i konfigurowalny Smile
Sam podgląd miniaturek możesz ustawić w prawym dolnym rogu okna podglądu (tym suwakiem):

  [Obrazek: Q9zvY1j.png]

Mowa oczywiście o stricte menedżerze plików (domyślam się, że ten wątek ma związek z wątkiem o miniaturach przy uploadzie plików w przeglądarce...
Pobaw się ustawieniami Nemo - Edycja, Preferencje. Kilka rzeczy można poprawić... np. dwa panele to F3.
Jak pisał Dedito - trzeba się przestawić. Inna filozofia i struktura Smile Nie szukaj dysków. Tu są one katalogami.
Odpowiedz
#6
0
(08-11-2023, 21:28)yahoob3 napisał(a): Nemo jest całkiem wygodny i konfigurowalny Smile
Sam podgląd miniaturek możesz ustawić w prawym dolnym rogu okna podglądu (tym suwakiem):
[obrazek]
Mowa oczywiście o stricte menedżerze plików (domyślam się, że ten wątek ma związek z wątkiem o miniaturach przy uploadzie plików w przeglądarce...
Pobaw się ustawieniami Nemo - Edycja, Preferencje. Kilka rzeczy można poprawić... np. dwa panele to F3.
Jak pisał Dedito - trzeba się przestawić. Inna filozofia i struktura Smile Nie szukaj dysków. Tu są one katalogami.

Dodano po pewnym czasie:
Dzień dobry yahoob3 dziękuję za wskazówki Nemo-Edycja spróbuję to zrobić ,ale w Managerze Plików jest ich kilka rodzajów , to który mam zainstalować ?
Odpowiedz
#7
0
(09-11-2023, 09:16)Konwalia napisał(a): Nemo-Edycja spróbuję to zrobić ,ale w Managerze Plików jest ich kilka rodzajów , to który mam zainstalować ?

Nie bardzo rozumiem o jakie "rodzaje" ci chodzi.
Menedżerem plików w Mincie jest Nemo i jest on odpowiednikiem Eksploratora plików w Windows.
Jest zainstalowany domyślnie w systemie. To program, który w menu nazywa się po prostu "Pliki".
Odpowiedz
#8
0
(09-11-2023, 09:42)yahoob3 napisał(a):
(09-11-2023, 09:16)Konwalia napisał(a): Nemo-Edycja spróbuję to zrobić ,ale w Managerze Plików jest ich kilka rodzajów , to który mam zainstalować ?

Nie bardzo rozumiem o jakie "rodzaje" ci chodzi.
Menedżerem plików w Mincie jest Nemo i jest on odpowiednikiem Eksploratora plików w Windows.
Jest zainstalowany domyślnie w systemie. To program, który w menu nazywa się po prostu "Pliki".
Nie jest to samo co w Windows,a miałam je WINDOWS XP ,7,8 i10 (10 nawalała po aktualizacji wiec zlikwidowawszy zainstalowałam ten Linux  ) Tam jak chciałam dodać z  poczty załącznik np. zdjęcie, czy np. druk ,pismo , to klikałam  w odpowiednie miejsce np w obrazy , lub pobrane , dokumenty itd   i widziałam co zahaczam ,a  tu tego nie widzę , bo są o wymiarach 4x 8 mm . Natomiast kiedy oglądam je w katalogu tak jak mi poradziłeś , to widzę je duże -ale nic mi to nie daje,  kiedy je chcę je pobrać jako załącznik to już jest problem  . Skasowałam Nemo i wgrałam PCManFM ...to samo ! Sądziłam ,że manager plików pomoce Angry no i jak widzę nic mi to nie dało .
Proszę powiedz mi jak widzisz w swoim programie np. zdjęcie czy dokument ,gdy chcesz go pobrać jako załącznik ? Czy są też tak małe ,że prawie nie widać co na nich jest ?
Odpowiedz
#9
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?Przy dodawaniu załącznika będącego grafiką do poczty tak:

  [Obrazek: dCJssiv.png]

Inny typ dokumentu, np. PDF nie wyświetla zawartości pliku.

  [Obrazek: gbdR3Xc.png]

Nie bardzo rozumiem to "pobrać jako załącznik"... załączniki zazwyczaj się dodaje, nie pobiera.
Nie jest to kwestia menadżera plików. Okno dodawania należy do programu, którym pobierasz. Tu np. program pocztowy lub przeglądarka, co linkowałem w tym drugim Twoim wątku.
Odpowiedz
#10
0
(09-11-2023, 19:31)yahoob3 napisał(a): Przy dodawaniu załącznika będącego grafiką do poczty tak:
[obrazek]
Inny typ dokumentu, np. PDF nie wyświetla zawartości pliku.
[obrazek]
Nie bardzo rozumiem to "pobrać jako załącznik"... załączniki zazwyczaj się dodaje, nie pobiera.
Nie jest to kwestia menadżera plików. Okno dodawania należy do programu, którym pobierasz. Tu np. program pocztowy lub przeglądarka, co linkowałem w tym drugim Twoim wątku.

Dodano po pewnym czasie:
,, Pobrać „ miałam na myśli samą czynność . Dziękuję za zdjęcia zrzutu z ekranu, to potwierdza ,że u mnie wyświetla się prawie tak samo podczas dodawania załączników grafiki ,ale zdjęcia są troszkę jeszcze mniejsze i mi to przeszkadza bardzo . Ależ to jest niepraktyczne miniaturki liliputki ciurkiem pionowo a prawie 95% napisów po prawej stronie . Po co mi klikać po jednym zdjęciu i oglądać duże z boku ? Strata czasu i męczenie wzroku ....ale ktoś to zaprojektował ... ech .Szukam sposobu jak to zmienić ?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości