Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc!W sprawie grub przed uruchomieniem
#1
0
W czasie uruchamiania linux mint pokazuje mi sie czarny ekran z napisem grub coś tam i grub>
wpisałem exit i kliknołem enter wtedy uruchomił mi się linux.
Jak próbuje bez ubuntu lub tego grub to pokazuje mi się brak systemu.
Proszę o pomoc!

Dodano po pewnym czasie:
laptop od hp
ten dla uczniów
dla syna robie
a sie nie znam
Odpowiedz
#2
0
Pokaż co się wyświetla przy tym ekranie grub coś tam gdy wpisujesz exit.
Odpowiedz
#3
0
(19-11-2023, 17:38)dedito napisał(a): Pokaż co się wyświetla przy tym ekranie grub coś tam gdy wpisujesz exit.
Po właczeniu pokazuje to:
                                                                                                                 GNU GRUB version 2.06
grub>
Po wpisaniu exit pokazuje sie to:
https://www.google.com/url?sa=i&url=http...AdAAAAABAD

Tylko bez wyboru windowsa

(zdjęcie z forum)

i po wybraniu linux mint 21
włącza się normalnie( niedokońca bo pomiędzy akcjami typu włączanie logowanie pokazuje się kawałek terminalu z jakąś komendą)
Odpowiedz
#4
0
Niestety nie widać nic sensownego. Istotne jest to co pojawia się przed grub>
Wklej zrzuty zgodnie z zasadami forum (patrz moja stopka)
Odpowiedz
#5
0
Wrzuć zdjęcie ekranu GRUB, a co do tego, że przez chwile jest terminal z komendą, to nic złego, pewnie tylko jakieś ostrzeżenie np. związanym z TPM
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#6
0
(19-11-2023, 20:52)dedito napisał(a): Niestety nie widać nic sensownego. Istotne jest to co pojawia się przed grub>
Wklej zrzuty zgodnie z zasadami forum (patrz moja stopka)
Po wpisaniu w grub exit wyświetla się to:

[Obrazek: 4Vb9Zpwl.png]

Potem jak tam wybiorę Linux to się uruchamia.

Przepraszam że nie wspomniałem że Linux jest na pendrive bo gwarancji nie chce uszkodzić

Moje pytanie takie czy da się ominąć wpisywanie w grub exit ?
Odpowiedz
#7
0
Pokaż co się wyświetla na tym ekranie grub coś tam.
Cytat:W czasie uruchamiania linux mint pokazuje mi sie czarny ekran z napisem grub coś tam i grub>
Odpowiedz
#8
0
(20-11-2023, 14:32)dedito napisał(a): Pokaż co się wyświetla na tym ekranie grub coś tam.
Cytat:W czasie uruchamiania linux mint pokazuje mi sie czarny ekran z napisem grub coś tam i grub>
pisze:

                                                     GNU GRUB Version 2.06
grub>

i tyle.
Odpowiedz
#9
0
Ok, to wygląda na to, że kolejność na liście uruchamiania systemów w UEFI/BIOS to wymusza.
Zerknij do BIOS/UEFI i zobacz co jest w sekcji boot order i tam ewentualnie przestaw kolejność.
Odpowiedz
#10
0
(20-11-2023, 15:39)dedito napisał(a): Ok, to wygląda na to, że kolejność na liście uruchamiania systemów w UEFI/BIOS to wymusza.
Zerknij do BIOS/UEFI i zobacz co jest w sekcji boot order i tam ewentualnie przestaw kolejność.
Jak próbuje tylko z pendrive to pokazuje brak systemu
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości