Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie transferu z identyfikacją programu, który go generuje ...
#1
0
Korzystam z limitowanego transferu internetu w Play. Chciałbym sprawdzić jakie usługi (podejrzewam przeglądarkę FF) pożerają mi transfer internetu. Nie korzystam wiele z usług, które z natury są "transfero-żerne" czyli gry, video i grafika. Jednego dnia wystarczy mi 200 MB transferu a wczoraj np. "zeżarło mi" 1,1 GB. Jak sprawdzić co generuje taki transfer? Czasami widzę, że monitor systemu->zasoby ciągnie coś przez dłuższy czas z transferem 200 kB/s gdy używam lokalnego oprogramowania a FF i TB są "spuszczone na dół". Jak zastawić pułapkę, żeby w dowolnej chwili zobaczyć skąd/dokąd obywa się masowy transfer? Są jakieś gotowe aplikacje? Trzeba napisać własne skrypty?
#2
0
#3
0
Dzięki za wskazówkę,
częściowo rozwiązuje problem i potwierdza moje przypuszczenia.
Głównym obciążeniem jest FF - tak też myślałem.
Jednak zwykle mam otworzone kilka zakładek/okien www przeglądarki,
- nethogs pokazuje tylko FF ale nie zakładkę - da się to namierzyć?
Czyli pokazać usługę u mnie i kontrahenta po drugiej stronie sieci.
Na załączonym obrazku widać też root   192.... - co to może być?
Ta linia znika po ok. minucie.[Obrazek: LUVqTYll.png]
#4
0
Co do monitorowania załadek firefoksa to nie znam metody, ale może sprawdzanie about:networking#sockets i about:processes pozwoli zidentyfikować, która zakładka generuje ruch sieciowy.
Ewentualnie jeszcze wbudowany monitor połączeń https://firefox-source-docs.mozilla.org/...k_monitor/
Co do procesu root w nethogs to podobno nic istotnego:
Cytat:The 'unknown TCP' line is normal: it collects all TCP traffic that we were unable to relate to any actual process.
Literatura: https://sourceforge.net/p/nethogs/bugs/17/
#5
0
Dziękuję znowu. Nie wiem jak sprawdzać about:...
Pierwsze próba z wbudowanym monitorem połaczeń nic nie pokazała ale może powinienem go lepiej zrozumieć.
Przymierzam się do zastosowania snort'a ale tylko pobieżnie znam jego możliwości.
Jest jakiś dobry poradnik/tutorial do snorta? Mam kilkusetstronicowy manual.pdf,ale trudno się do niego zabrać.

Dodano po pewnym czasie:
OK, znalazłem about... Smile
#6
0
Snort to spore narzędzie, chyba trochę za duże do tego zadania Smile
#7
1
Better response on post RE: Badanie transferu z identyfikacją programu, który go generuje ...Zobacz, czy "Netproc" spełni Twoje oczekiwania. Jest w repozytorium, czyli też w menedżerze oprogramowania.

[Obrazek: Qs3LHr9.png]


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości