Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja sterowników Nvidia/Intel w LMDE na starym laptopie
#11
0
Post zaktualizowałem. Stanąłem na Version 525.105.17 ale system się nie przełącza na GeForce-a.
https://us.download.nvidia.com/XFree86/L...chips.html tu jest 920M i MX też.

Samego sterownika tez nie ma w repo do wyboru jest tylko ta tesla z nvidia-detect.

Dodano po pewnym czasie:
Jakieś weekendowe wskazówki od speców? Nie zamierzam się poddać Smile

Dodano po pewnym czasie:
Nikt nic? proszę, HALP (celowo z błędem) me.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#12
0
A może spróbować zainstalować z 525 z binarki, czy w taki sposób ruszy
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#13
0
Mati, to nie pomogło. Sad

Dodano po pewnym czasie:
@mati75 pingnij mnie to Ci dam dostęp do kompa i sam sprawdzisz - efekty i kroki opiszemy tu.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#14
0
Najpierw to ja muszę złożyć jakiegoś peceta z gpu nvidii. Parę lat nie używałem tych kart pod debianem właśnie z tych samych powodów, że wypieli się na sterowniki. Z tego powodu 2 razy zmieniałem sprzęt, który pod windows 10 nadal działa do dzisiaj.

Chciałbym najpierw sam przetestować.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#15
0
Dięwięćsetka najnowsza nie jest... może podobnie jak w tym wątku...?
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...1#pid10941
Odpowiedz
#16
0
To poczekam Mateuszu. Albo rzucę lapkiem przez okno... Wink

Dodano po pewnym czasie:
Warto też przerzucić ten wątek do LMDE bo o tym tu mowa, a nieumyślnie wrzuciłem to do LM.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#17
0
UPDATE: NIC kompletnie nic nie działa. Ciągle używane są stery intela. Bumblebee nie działa, Prime tak samo. Nie rozumiem jak Debian może tak działać Sad załamka.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#18
0
Spróbuj sterownika 470 instalowanego sposobem, który linkowałem wyżej (Debian ma chyba Synaptica(?)).
Przełączalność grafik możesz spróbować wykonać z poziomu terminala:
Kod:
sudo prime-select nvidia

sudo prime-select intel
Przynajmniej tak to działało u mnie na starej karcie 720 ze sterownikiem 390 , który jako ostatni wspierał tego GF.
Z tego co pamiętam graficzne nakładki na prime przestały działać bodajże od Minta 19(?). To byłby który Debian 9? 10?...
Być może trzeba będzie dodać do balcklisty sterownik nouveau... zobacz po prostu wątek, który linkowałem wyżej.
Odpowiedz
#19
0
Sterownik 390 to w ogóle rzeźba w kale, mam taką kartę właśnie i tam trzeba cały xserver cofnąć do starszej wersji.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#20
0
Testowałem to panowie. Nie działa inaczej bym nie pisał Tongue
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości