Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas na baterii
#1
0
Na jednym dysku SSD zainstalowałem Minta z cynamonem, a na drugim Minta z mate. Wachluję dyskami i bawię się nowym systemem.

Zauważyłem, że na laptopie z i5 czwartej generacji Mint działa płynnie w obu wspomnianych środowiskach graficznych.
Może nieco szybciej system zamyka się  w mate i też rzadziej słychać wiatraki. Niemniej z działania Minta jestem bardzo zadowolony.
Śmiało mogę rzec, iż dał staremu laptopowi drugie życie.

Natomiast interesująca jest wyraźna różnica w pracy na baterii laptopa. Cynamon umożliwia 3,5 godziny, natomiast mate informuje o 5 godzinach działania na akumulatorze. Nie ukrywam zastanawia mnie skąd aż taka różnica. Nasuwa się mi pytanie, co można zmienić w ustawieniach aby wydłużyć funkcjonowanie na baterii zarówno w 1 jak i 2 środowisku
Odpowiedz
#2
0
Cinnamon ma dużo efektów 3D, które należałoby wyłączyć spadnie wtedy obciążenie procesora i system będzie działał dłużej na baterii. Dodatkowo używa on w swojej budowie języka javascript, który jest mocno zasobożerny i z tym nic nie da się zrobić. Ten typ tak ma.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
Może wyłączenie efektów w ustawieniach wydłuży czas pracy na baterii?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości