Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playonlinux - pomoc w instalacji programów
0
Cześć.
Może ktoś pomóc mi w instalacji Office 2010?
Przy próbie instalacji Playonlinux wywalał mi błąd i ją przerywał.
Error in POL_Wine. Wygląda na to że Wine się zawiesiło

Próbowałem instalować update i stosowałem instrukcje z forum LinuxMint eng. w efekcie namieszałem chyba bardziej, niż na początku.

Teraz przy otwieraniu programu pojawia się komunikat:
Playonlinux nie może odnaleźć 32-bitowych bibliotek OpenGL

i nadal zawiesza się proces instalacji.
Odpowiedz
0
Usuń i zainstaluj ponownie wine i pol.

Poradnik bez POL: https://appdb.winehq.org/objectManager.p...gId=104671
Odpowiedz
0
(13-05-2019, 18:17)dedito napisał(a): Usuń i zainstaluj ponownie wine i pol.

Poradnik bez POL: https://appdb.winehq.org/objectManager.p...gId=104671

Odinstalowałem Playonlinux i Wine z systemu.
Zainstalowałem ponownie (Wine skonfigurowałem na XP).

Błąd z brakiem bibliotek już się nie pojawia.
Niestety przy instalacji programu nadal pojawia się błąd:
Error in POL_Wine. Wygląda na to że Wine się zawiesiło

@dedito nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc usuń i zainstaluj ... pol?

Nie rozumiem też, co mam zrobić przy 64 bitowym systemie. Na stronie, którą podałeś jest info:
- Create a clean 32 bit wineprefix for Office 2010 (use WINEARCH=win32 if on a 64 bit system).

Czy to znaczy, że wystarczy wpisać komendę: WINEARCH=win32 w terminalu?
Zrobiłem tak i usunąłem w Palonlinux wszystkie Wine 32bitowe, a zainstalowałem 4.8 i 3.0.2 64bitowe.
Przy próbie instalacji Playonlinux i tak instaluke Wine 3.0.2 32bitowy.
Odpowiedz
0
Usuń i zainstaluj czyli użyj menadżera oprogramowania do usunięcia i zainstalowania.

Co do drugiego https://wiki.winehq.org/Winetricks
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 00:48)CSAT napisał(a): Nie rozumiem też, co mam zrobić przy 64 bitowym systemie. Na stronie, którą podałeś jest info:
- Create a clean 32 bit wineprefix for Office 2010 (use WINEARCH=win32 if on a 64 bit system).

Czy to znaczy, że wystarczy wpisać komendę: WINEARCH=win32 w terminalu?
Zrobiłem tak i usunąłem w Palonlinux wszystkie Wine 32bitowe, a zainstalowałem 4.8 i 3.0.2 64bitowe.
Przy próbie instalacji Playonlinux i tak instaluke Wine 3.0.2 32bitowy.

Dodam jeszcze, że jeśli chcesz tego office'a zainstalować przez Playonlinux, to nie trzeba tworzyć prefiksu samodzielnie, Playonlinux sam automatycznie tworzy oddzielny prefiks dla każdej gry/aplikacji którą przez niego instalujemy. Natomiast co do tego, że Playonlinux i tak instaluje Wine 3.0.2 32-bitowe to dlatego, że jak zernąłem sobie w skrypt do tego Office'a, to właśnie ta wersja jest wybrana i choćbyś nie wiem ile samodzielnie wine'ów doinstalował czy jak napisałeś wcześniej wszystkie wykasował, to Playonlinux i tak doinstaluje wine który jest ustawiony w danym skrypcie. Ale to dobrze, bo znaczy, że na tej wersji wine zostało to przetestowane i na pewno będzie prawidłowo działać, więc nie ma potrzeby tego zmieniać ( choć potem oczywiście można, ba, nawet można sobie lokalnie ściągnąć ten skrypt i zmienić wersję wine, ale po co? )

Natomiast gdybyś chciał samodzielnie sobie zainstalować tą aplikację w "czystym" wine, to faktycznie też warto stworzyć oddzielny prefix, ale wpisanie w terminalu komendy "WINEARCH=win32" nie wystarczy, ta komenda tylko ustawia odpowiednio zmieną o nazwie WINEARCH, a samo wine podczas działania sprawdza czy taka zmienna jest w systemie i jeśli jest to odpowiednio ją wykorzystuje. Aby utworzyć prefix 32bitowy należy użyć takiej konstrukcji "WINEARCH=win32 WINEPREFIX=/tutaj_sciezka_do_lokalizacji_gdzie_ma_zostac_utworzony_prefix winecfg". Dla przykładu tak wyglądałaby komenda utworzenia prefiksu o nazwie office2010 w katalogu domowym użytkownika z loginem csat a dalej w katalogu prefiksywine/office2010: 
Kod:
WINEARCH=win32 WINEPREFIX=/home/csat/prefiksywine/office2010 winecfg

Po tej operacji mamy tylko czysty 32 bitowy prefiks i aby dalej na nim działać, to za każdym razem trzeba podawać WINEPREFIX=/home/csat/prefiksywine/office2010 i potem komendę jaką chcemy wykonać.
Odpowiedz
0
Dzięki wszystkim za pomoc.
Zmęczyłem temat i udało mi się zainstalować pakiet przez Playonlinux.

Nie ukrywam, że najbardziej zależało mi na uruchomieniu Outlooka (korzystam z kalendarza firmowego).
Niestety przy konfigurowaniu konta program nie łączy się z istniejącymi bazami .pst i nie tworzy nowej.

Myślę, że problem tkwi w uprawnieniach do katalogu Pliki programu Outlook (w Moich Dokumentach), który utworzony był przez Windows 7 (mam 2 systemy w PC).
Zmieniłem ustawienia katalogu z poziomu W7 (nie ukryty i dostępny dla: Wszystkich). Niestety nadal nie mogę połączyć się z poziomu Linuxa POL.
Dostęp do Moje dokumenty z Linuxa mam pełny (odczyt/zapis/edycja).

Jest jakaś możliwość nadania uprawnień na dostęp do tych plików .pst przez Linux Outlook/POL?
Odpowiedz
0
Wątpię aby to był problem z uprawnieniami, wine działa jako windowsowy administrator, więc nie powinien mieć problemów dostępowych.
Z ciekawości sobie ściągnąłem jakiś lewy Office 2010 Professional i zainstalowałem przez Playonlinux. Uruchomiłem Outlooka i spróbowałem utworzyć nowy plik pst. Udało się bez problemu.
Masz jakiś komunikat jak próbujesz tworzyć nowy ( lub otwierać istniejący ) plik pst?
Odpowiedz
0
Przy konfiguracji IMAP:
Kod:
Ten plik nie jest skonfigurowany. Wybierz istniejący plik do skonfigurowania lub wpisz nazwę nowego pliku, który ma zostać utworzony.
Chcę założyć nowy:
Kod:
Ten plik nie jest skonfigurowany. Przed urzyciem tego pliku trzeba skonfigurować jego właściwości.

... i tak w koło Macieju...

Zarówno kiedy chcę otworzyć istniejący .pst lub utworzyć nowy przy konfiguracji konta POP3, jest komunikat:
Kod:
Nie można uzyskać dostępu do określonego urządzenia, pliku lub ścieżki. Mogły zostać usunięte, są używane występują problemy z siecią lub nie masz wystarczających uprawnień do dostępu. Zamknij wszystkie aplikacje używające tego pliku i próbuj ponownie [OK]
Login i hasło są ok, bo przesyła mi wiadomości testowe.

Jak mogę zrobić zrzut ekranu do programu graficznego? (w Win Ctrl+PrtSC)
Odpowiedz
0
(16-05-2019, 22:43)CSAT napisał(a): Jak mogę zrobić zrzut ekranu do programu graficznego? (w Win Ctrl+PrtSC)

Wciśnij samo PrintScr.
Odpowiedz
0
Dzięki, PrtSc działą i kopiuje do schowka.

Ma ktoś może jakiś pomysł, jak rozwiązać problem połączenia się z plikami .pst?
Co mogę/powinienem sprawdzić, dlaczego nie mogę powiązać Office lub utworzyć nowego .pst?

P.S.
Pomyślałem, że problem może wynikać z nieprawidłowego montowania partycji?
Mam w fstab, taki zapis - mam SSD podzielona na partycje:
UUID=55K4H4335FG0S4S0 /media/UZYTKOWNIK/NAZWA_DYSKU ntfs-3g rw,users,auto 0 1 /swapfile none swap sw 0 0
Nie wiem, co to za parametru 0 1 lub 0 0

Nie ogarniam linuxa, kiedyś troszkę bawiłem się w enigmę2 w DVB/na linuxie i pomyślałem, że może tutaj w PC muszę jakoś skonfigurować samba?

Będę wdzięczny za pomoc.

Dodano po pewnym czasie:
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc pisze jeden pod drugim.

Męczę temat Offica w POL i chyba powoli zaczyna rozumieć, jak on działa.

Po instalacji Offica w POL tworzony jest dysk wirtualny Office2010 widoczny w Linuxie, jako C:
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go CSadLinuxWirtualny)

Kiedy uruchamiam Windowsa (jest na 1 partycji) dysk C: widzi, jako główny, na którym zainstalowany jest Windows.
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go CSadWindows)

Pisałem, że mam problem z otwarciem lub utworzeniem .pst, ponieważ przy próbie założenia konta lub otwarcia istniejącego .pst POL otwierał mi katalog umiejscowiony na dysku CSadWindows)
Wyświetla się komunikat:
Kod:
Nie można uzyskać dostępu do określonego urządzenia, pliku lub ścieżki. Mogły zostać usunięte, są używane występują problemy z siecią lub nie masz wystarczających uprawnień do dostępu. Zamknij wszystkie aplikacje używające tego pliku i próbuj ponownie [OK]

Kiedy tworzę nowy lub chcę otworzyć istniejący .pst i jest on w ścieżce wirtualnej CSadLinuxWirtualny) lub na partycji Linux-a, nie mam problemu z działaniem Offica.

Nie ukrywam, że chciałem, aby Office 2010 pod Linxem i Windowsem pracowały na tym samym pliku .pst

Czy jest możliwość, aby POL miał uprawnienia dostępu rw do katalogu fizycznego CSadWindows)?
Ewentualnie, czy jest możliwość stworzenia jakiejś specjalnej partycji, do której dostęp na prawach rw będzie z poziomu POL i Windowsa?

Dodano po pewnym czasie:
P.S.
Proszę Admina o edycję postu, pisząc nazwy dysków nie robiłem odstępu i wyświetlają się emotikonki

Jest:
CSadLinuxWirtualny)
Powinno być:
C: (LinuxWirtualny)

Jest:
CSadWindows)
Powinno być:
C: (Windows)

Sorki za kłopot, ale nie mam już prawa edycji.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości