Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 21.2 Victoria-problem z uprawnieniami
#1
0
Witam. Na laptopie mam zaistalowany Windows 10 i Linux Mint 21.2 Victoria.Mam zostawiona partycję D -pod dane. I co jakiś czas gdy jestem na Linuxie mam problem z tą partycją D. Nie mogę z niej nic usuwać ani nic na nią kopiować. Po przeinstalowaniu linuxa jest ok a po jakimś czasie ten problem warca.Da się coś z tym zrobić?
Odpowiedz
#2
0
Tak się dzieje jak windows nie jest wyłączony w pełni, jak się uruchomi ponownie to wyłącza się poprawnie. Wtedy nie powinno być problemu z plikami.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
Tak .Ale jak jestem na linuxe to nie mam żadnych uprawnień na tej partycji D.
Odpowiedz
#4
0
Bo to problem z tym że windows nie zamyka dostępu do partycji a nie samego linux.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#5
0
A ten windows to ci się na pewno wyłącza a nie usypia? bo jak to drugie, to się właśnie takie rzeczy dzieją
Odpowiedz
#6
0
nie mam kontaktu z windowsem na laptopach, ale ostatnio byłem u znajomej i chciałem wyłączyć jej lapka (jakiś asus), żeby odpalić i spróbować minta z pendrive'a.

jestem przekonany, że 'franca' się nie wyłączała - po ponownym uruchomieniu od razu, bez szans na wejście do biosa wyskakiwał windows - co jest raczej niemożliwe, bo mam windę na kompie na osobnym dysku i się uruchamia ok minutę...

zdecydowanie za szybko się uruchamiał i też pomyślałem, że to rodzaj jakiejs hibernacji (asus to chyba nawet w płytach głównych ma te 'gate'y' czy inne super-wybudzania), a wyciągnięcie baterii to 'milion' śrubek i 'cholera wi' co tam w środku jeszcze - z tego co pamiętam, udało się po wyłączeniu przez trzymanie przycisku zasilania przez 5-7 sekund...
Odpowiedz
#7
0
(07-01-2024, 17:55)sig napisał(a): A ten windows to ci się na pewno wyłącza a nie usypia? bo jak to drugie, to się właśnie takie rzeczy dzieją

Kliknięcie zamknij w windows, powoduje uśpienie a nie zamknięcie. Kliknięcie uruchom ponownie tak na prawdę dopiero go zamyka. Można oczywiście próbować wyłączyć z cmd.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#8
0
Wystarczyło sformatować te pratycje na exFat i działa.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości