Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Mint 21.3 Cinnamon z Wayland zawiesza komputer - awaryjna zmiana środowiska
#1
0
Po aktualizacji Minta do 21.3 włączyłem pulpit z Wayland ale niestety teraz komputer się zawiesza, nie działa klawiatura Nie mogę się wylogować żeby zmienić środowisko pulpitu.
Jak mogę zmienić to środowisko wchodząc np. w tryb awaryjny lub uruchamiając system z pendrive?
#2
0
Zerknij: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=104
W bootmenu Grub powinieneś mieć opcję recovery.
Można też spróbować zmodyfikować wpis uruchomieniowy.
[Obrazek: xEDeFqx.png]
#3
0
Wchodziłem w recovery ale mam opcje wznów uruchamianie ale wtedy znowu system wchodzi w środowisko wayland i się zawiesza. Mam jesZcze terminal ale tu nie wiem co wpisać. Mogę wejść w pliki po uruchomieniu z pendrive konta ale nie wiem w którym miejscu zmienić wpisy żeby system uruchamia się z x11
#4
0
Na ekranie logowania, w oknie przy logowaniu trzeba kliknąć na ikonkę i zmienić środowisko na x11
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#5
1
Better response on post RE: Mint 21.3 Cinnamon z Wayland zawiesza komputer - awaryjna zmiana środowiskaJeśli dobrze dedukuję, masz włączone autologowanie.
W Mint 21 domyślny menadżer logowania to chyba lightdm, spróbowałbym więc wyłączyć autlogowanie w /etc/lightdm/lightdm.conf, wtedy powinno być możliwe wybranie odpowiedniej sesji graficznej na etapie logowania.
#6
0
Świetna porada, zrobiłem jak napisałeś i po uruchomieniu wyskoczył ekran logowania gdzie mogłem zmienić środowisko. Zrzut ekranu z ustawianiami które zrobiłem w lightdm.conf  [Obrazek: VBKB250l.png]
#7
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości