Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Klawisz funkcyjny fn w HP Pavilion
#1
0
Cześć, dawno nie pisałem. Tym razem mam znów zagwozdkę z klawiaturą. 
Czy jest możliwość dostępu do klawiszy "rozjaśniania"/"ściemniania" oraz "ciszej"/"głośniej", tudzież "wyłącz głos" - bez pośrednictwa klawisza "fn" - czyli funkcyjnego? Tak jest pod Windows i nie ukrywam, że wygodne. Natomiast Debian ma dostęp do rzeczonych funkcji, które są kolejno pod: f3, f4, f5, f6 i f7 poprzez klawisz funkcyjny. Jeżeli był gdzieś podobny problem poruszany na FORUM to przepraszam, ale nie udało mi się znaleźć.
#2
0
A czemu w BIOS nie wyłączysz klawisza Fn?
#3
0
(30-01-2024, 13:14)dedito napisał(a): A czemu w BIOS nie wyłączysz klawisza Fn?
Próbowałem tej opcji. Nic to nie zmieniło. Mam dwa takie same laptopy (Pavilion) HP. Jeden żonki na W-11 i tam bez problemu - dostęp do regulacji jasności ekranu / głośności - idzie bez klawisza "fn". W moim niestety gimnastyka... Jak masz jakiś pomysł to będę dźwięczny Smile .
#4
0
W jaki sposób próbowałeś?
#5
0
(30-01-2024, 15:33)dedito napisał(a): W jaki sposób próbowałeś?
Configuration>Action Key Mode>Disabled/Enabled

Nic innego tam nie ma Sad
#6
0
Proszę w takim razie, opisz to co próbowałeś, aby pomagający niepotrzebnie nie tracili czasu na coś co było już próbowane (jak w przypadku powyższego BIOS).
#7
0
(30-01-2024, 16:40)dedito napisał(a): Proszę w takim razie, opisz to co próbowałeś, aby pomagający niepotrzebnie nie tracili czasu na coś co było już próbowane (jak w przypadku powyższego BIOS).
Napisałem w poście powyżej. Wszedłem w BIOS i przestawiłem Disabled na Enabled. Wszystko. Pytam mądrzejszych, może to jakoś można przestawić, żeby nie było tego posrednika FN za każdym razem. Kiedyś mi perfekcyjnie rozwiązałeś problem z opóźnionym startem klawiatury. Dzięki jeszcze raz. Ale nie mam tak ogromnej wiedzy jak Ty i dlatego pytam, czy warto drążyć ten temat?

Dedito: Miałem na myśli, abyś opisał wszystko inne co próbowałeś. Np. próbowałem kombinacji klawiszy fn+esc etc. Z Biosem już wiemy Smile
#8
0
Sprawdź w instrukcji obsługi komputera czy nie ma funkcji blokowania klawisza Fn. U mnie to działa tak że przytrzymuję klawisz Fn i naciskam klawisz z kłódką (Esc).
#9
0
(30-01-2024, 17:03)magnus napisał(a): Sprawdź w instrukcji obsługi komputera czy nie ma funkcji blokowania klawisza Fn. U mnie to działa tak że przytrzymuję klawisz Fn i naciskam klawisz z kłódką (Esc).
No właśnie jedyną opcją blokowania Fn jest zmiana w BIOS. Próbowałem aktywować "enabled" i nic to nie dało. Natomiast nie wiem czy ma wpływ nadrzędny na jakąkolwiek zmianę TPM, mam cały czas "enabled" i nie chcę tego ruszać... Z kolei z poziomu uruchomionego systemu nie znalazłem kombinacji klawiszy (jaką sugerowałeś), która mogłaby wyłączyć Fn...
#10
0
Podaj dokładny model laptopa.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości