Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Gdzie zmienić Hasło w XFCE ?
#1
0
Zainstalowałem na notebooku Mint xfce gdyż to najlepsza dist. z tym środowiskiem. Wypróbowałem kilka i jednak Mint był/ jest najlepszy.
Przez omylkę podczas instalacji był wciśniety "Caps Lock" Confused .  I takie się zapisało haslo administratora.
Gdzie można to zmienić, bo chciałbym aby było zwyczajnie małymi znakami  Huh  Nie widzę takiej możliowości w ustawieniach.  Undecided
#2
0
Hasło do sudo? Czy do konta root?
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#3
0
(04-02-2024, 12:21)mati75 napisał(a): Hasło do sudo? Czy do konta root?
do root.
#4
0
Z konta root wykonać:
Kod:
passwd root
i ustawić takie hasło jak się chce.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#5
0
Podczas instalacji tworzone jest hasło użytkownika więc do jego zmiany użyj polecenia:

Kod:
passwd
#6
1
Better response on post RE: Gdzie zmienić Hasło w XFCE ?Chyba chodzi o zwykłe hasło użytkownika bo Mint raczej nie tworzy hasła root na etapie instalacji?
Dla roota:
Kod:
sudo passwd
dla bieżącego użytkownika
Kod:
passwd
lub
Kod:
sudo passwd $USER
lub dowolnego innego użytkownika
Kod:
sudo passwd login_użytkownika
#7
0
Trochę dziwna sprawa, bo po chwili przypomniałem sobie, że instalator nie pytał o 2 hasła tylko 1 (a przecież przy innych instalacjach pyta o 2) i zaznaczyłem opcje auto logowanie (bo właścicielka lap. tak chciała).  Więc zarejestrowałem tylko 1 hasło. Więc domyślam się, że było ono root gdyż działało do autoryzacji ± programy. A jeśli było ono użytkownika to w takim razie jakie było root ?

Jednak Komenda "passwd root" nie zadziałała. I nie zmieniła go.  Zadziałała komenda "sudo passwd login_użytkownika".
Dzięki za info i pomoc.
#8
0
Wg mnie hasło roota nie było ustawione, bo tak to Mincie jest ustawione, że jest sudo do wykonywania akcji z uprawnieniami root.
Dlatego też "nie zadziałało" poniższe:
Kod:
passwd root
w sensie,w ten sposób zmieniłeś/ustaliłeś hasło root'a, ale nie rozwiązało to problemu, bo chodziło o hasło użytkownika.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości