Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LMDE - Jak zAktualizować - wersja ↑ bez utraty ustawień
#1
0
Chcę zrobić Kopię swoich ustawień i preferencji całego systemu. Tak aby po reinstalacji systemu szybko  przywrócić  dokładnie to co było wcześniej:
Kopia musi mieć:
- wszystkie ustawienia moich preferencji Całego Systemu.
- wszystkie zainstalowane programy
- zainstalowane przeglądarki www i ich Wszystkie ustawienia

Myślę użyć TimeShift lub Deja-dup. 
I teraz najważniejsze: które katalogi mam do tej kopii  +dodać, a które -odjąć aby zarchiwizowana kopia była jak najmniejsza ?

W przypadku Deja-dup to chyba muszę robić z konta administratora inaczej nie pozwoli mi zapisać niektórych plików ?
Odpowiedz
#2
0
Aplikacje raczej bym zainstalował od nowa (np. korzystając z gotowej listy do apt), bo pliki lądują w różnych lokalizacjach.

Ustawienia globalne dla wszystkich:
/etc/

Ustawienia lokalne dla konkretnego użytkownika:
~/.*/ czyli wszystkie z katalogu domowego z nazwą zaczynającą się od kropki takie jak np. ~/.config/, ~/.mozilla/ etc.
Odpowiedz
#3
0
Ja generalnie utrzymuje sobie listę aktualnie zainstalowanych pakietów (tych ręcznie wgranych via apt/aptitude) w pliku tekstowym. Jak później instaluje system, to wrzucam do terminala takie polecenie:

Kod:
# aptitude install $(egrep -v ^# /media/dane/pakiety | egrep -v "^$" |  sed 's/\ \\//g')

Lista wygląda mniej więcej tak. Z reguły jest uaktualniana co jakiś czas jak coś wgrywam czy usuwam z systemu.
Odpowiedz
#4
0
Używam LMDE od wersji 4 (lub wcześniej). Zależy mi aby ustawić system i już więcej nie przeinstalowywać tylko aktualizować .  
I żeby to stało na lata+.  
Do aktualizacji wersji LMDE jest narzędzie.  Miałem nadzieję, że to narzędzie to załatwi.  Jednak okazało się, że aktualizacja do wersji wyższej wszystko rozwaliła  Cry .  Wszystko się "rozsypało" Sick .  Musiałbym wszystko ustawiać od nowa.  
Taka aktualizacja mija się z sensem.  Równie dobrze można wszystko zainstalować od 0.
Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?  Angel
Czy klasyczny L Mint będzie się aktualizował do wyższej wersji bez jednoczesnej zmiany wszystkich ustawień ?  Blush
Odpowiedz
#5
0
Co prawda używam czystego debiana a nie wynalazków pokroju lmde i mój system był zainstalowany w 2009 roku, działa do tej pory aktualnie na 7 komputerze.
Podstawa to nie używanie graficznych nakładek do instalacji, one tylko psują system. Zakładając to forum 17 lat temu narzędzie do aktualizacji minta działało źle i nic od tamtej pory się nie zmieniło.

Podstawą stabilnego działania minta jest nie używanie środowiska cinnamon, niektórzy mnie zjedzą ale taka jest prawda.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#6
0
Obecne LMDE opiera się o stabilną wersję Debiana, więc przejście do kolejnej wersji będzie się wiązać z ryzykiem, że coś pójdzie nie tak.
Z klasycznym Mintem masz to samo zagrożenie.
Kiedyś LMDE opierało się o Debiana testowego i to było IMHO najlepsze rozwiązanie dla przeciętnie rozgarniętego użytkownika.
Obecnie można by kombinować przestawiając się na repozytorium testowe Debiana, zostawiając repozytoria Mint, ale to może doprowadzić do "rozwałki" systemu co widać np. tu https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=368580

Tak więc ja nie widzę nic sensownego na chwilę obecną, no może poza przejściem na czysty Debian testing, ale to ja bym tak zrobił Smile
Odpowiedz
#7
0
Jest narządzie Timeshift. Zrobiłem dobrą kopię czy "migawkę" LMDE 5 tego wszystkiego jak chcę aby było ustawione.  I teraz czy jeśli zainstaluję od 0  LMDE 6 i przywrócę to nadpisze mi tylko ustawienia czy to się wszytko rozsypie ?

 I pytanie 2: czy Timeshift'em da się zrobić taką kopię Samych Ustawień tzn. potrzebuję Komplet ustawień Cinnamon'a i kompletne wszystkie ustawienia 3 przeglądarek www ?   Ewentualnie jakim narzędziem można coś takiego zrobić ?
Odpowiedz
#8
0
z własnego (też zielony jestem) doświadczenia, mimo że bardzo bym chciał, to uważam, że to niemożliwe...

miałem ubuntu, minta, lmde, antix (ten chyba najmniej) - wszystkie, przy nowych wersjach mają znaczne (moim zdaniem) zmiany: a to brak 'starych' ikon czy motywów, a to jakieś applety/desklety się pojawiają/znikają, a to zupełnie nowe funkcje, a to brak starych, tak samo z programami.

w każdym razie, ja też nie znalazłem żadnego 'satysfakcjonującego' rozwiązania, i instaluję od 0, a potem ręcznie ustawiam - mam plik z 'instrukcjami' w libre calc oraz robię kilka printScreen'ów, żeby mieć się czym posiłkować.

ogólnie - jest to jakiś rodzaj niewygody (nie ma tego 'aż' tak dużo, no i nie robi się formata do tydzień), ale ma też plusy - człowiek 'nie zapomina' oraz przy okazji 'przeglądania' nowego systemu ma okazję poznać coś nowego, a jako, że mam 2 dyski na system, to często dość długo mi idzie 'przechodzenie' na nowy system - korzystam naprzemiennie z dwóch Wink
Odpowiedz
#9
0
Z własnego (też zielony jestem) doświadczenia, to nawet Windows, MacOs i inne nie mają takiego ficzera Smile
Odpowiedz
#10
0
scaliłem wątki, bo to w zasadzie kontynuacja.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości