Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka Lexmark MS310 - udostępnienie w sieci LAN komputerom Windows i Linux
#1
0
Drukarka działa bez problemu na kablu USB pod mintem.
Chcę ja podpiąć pod sieć lan, żeby inne komputery miały do niej dostęp.
Chat GPT napisał mi skrypt do wyszukiwania adresów ip z portem 9100.
Jak teraz skonfigurować Minta Debiana Windowsa do pracy z drukarką podpiętą do sieci??
#2
0
Wepnij tę drukarkę kablem sieciowym prosto do sieci, czyli do switcha lub routera, zależy co tam masz.
Dobrze jest ustawić stałe IP drukarki - powinno się to dać zrobić na panelu sterowania drukarki. Chodzi o to, żeby zawsze dostawała ten sam adres IP... i tu ten skrypt od czata możesz wywalić do kosza Smile
Jeśli zrobisz to, co powyżej, na poszczególnych komputerach instalujesz tę drukarkę jako sieciową i... już.

Hint: Ustaw drukarce jakieś wyższe IP, np. 192.168.x.245, żeby było niskie ryzyko konfliktu IP, jeśli komputery w Twojej sieci dostają IP dynamicznie.
#3
0
(04-02-2024, 17:01)yahoob3 napisał(a): Wepnij tę drukarkę kablem sieciowym prosto do sieci, czyli do switcha lub routera, zależy co tam masz.
Dobrze jest ustawić stałe IP drukarki - powinno się to dać zrobić na panelu sterowania drukarki. Chodzi o to, żeby zawsze dostawała ten sam adres IP... i tu ten skrypt od czata możesz wywalić do kosza Smile
Jeśli zrobisz to, co powyżej, na poszczególnych komputerach instalujesz tę drukarkę jako sieciową i... już.

Hint: Ustaw drukarce jakieś wyższe IP, np. 192.168.x.245, żeby było niskie ryzyko konfliktu IP, jeśli komputery w Twojej sieci dostają IP dynamicznie.
Jak za pomocą skryptu poznam ip to arpingiem poznam mac i w ruterze dopiszę, żeby zawsze przydzielał ten sam adres dala drukarki. 
ten skrypt o którym pisałem za pomocą nmapaem skanuje cała sieć pod kontem kątem portu 9100
#4
0
OK, jak chcesz strzelać do muchy z armaty... to schodzę z linii strzału. Powodzenia.

Zakładam, że chcesz to w domu zrobić, a nie w firmie.
#5
0
(04-02-2024, 22:25)yahoob3 napisał(a): OK, jak chcesz strzelać do muchy z armaty... to schodzę z linii strzału. Powodzenia.

Zakładam, że chcesz to w domu zrobić, a nie w firmie.
Nic nie trzeba było robić. System sam ją znalazł. drukuje bez problemu.
#6
0
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości