Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cinnamon i przezroczystość
#1
0
Jako że (subiektywnie Wink )  najładniejszy jest pulpit z paskiem zadań, deskletami przezrczystymi to do niedawna, na "starym" kompie, instalowałem dla Cinnamona motyw "mate-themes".
Problem w tym że po ustawieniu ww. nie wszystko jest TOP, np. jak chcę z głownego menu coś zrobić, np. dodać pozycję do pulpitu czy cokolwiek innego to do wyboru jest tylko "dodaj do panelu". Czy jest może na to jakaś rada, a może są inne opcje aby Cinnamon miał przezroczystości ?
PC HUNSN bezwentylatorowy, CPU i7-11, RAM 64GB, HD nvme 256G dla MINT , HD ssd 512G dla migawek (backup)
#2
0
Hmmm... jakoś nie potrafię połączyć przezroczystości z Cinnamonem. Jeśli gdzieś takich szukać to raczej w KDE. Instalowanie elementów Mate do Cinnamona też jakoś koślawo brzmi. Podejrzewam, że te brakujące elementy w menu to wina dodania niekompatybilnego motywu. Nie widzę go w dostępnych do pobrania z poziomu Ustawień systemowych - czyli zapewne nie jest kompatybilny z Cinnamonem.
Kiedyś owszem, coś było. Nawet przez moment miałem półprzezroczysty terminal, ale Panie! Kiedy to było? Wink
W sumie to nawet efekty pulpitu i okien mam wyłączone.
Cinnamon zrobił się nieco przaśny (jeśli rozumiesz, co mam na myśli). Wodotrysków szukałbym w KDE, od biedy w Mate z Compizem.
#3
0
Po kolei ... Smile, na początek:

Kod:
sudo apt-get install mate-themes
(+ zależności: mate-icon-theme)

i teraz: Ustawienia systemowe/Motywy/Ustawienia zaawansowane/Pulpit/BlueMenta (z mate ... )

To wszystko, właśnie to wykonałem i jest TRANSPARENT Smile

Tylko już wiem że za chwilę zarządzanie pulpitem nie będzie takie jak powinno Sad

A tak fajnie to wygląda Sad

Przypominam o CODE - przepis w mojej sygnaturze./YB3
PC HUNSN bezwentylatorowy, CPU i7-11, RAM 64GB, HD nvme 256G dla MINT , HD ssd 512G dla migawek (backup)
#4
0
No właśnie. Mate+Cinnmon. Nie kombinuj za bardzo bo będziesz zaraz przeinstalowywał system.
Uważaj na usuwane elementy - Cinnamon to od jakiegoś czasu monolit. Usunięcie jakiegoś elementu może położyć całe środowisko graficzne.
#5
0
Aby było jasne, system i pulpit działają bez problemów, wszystko jest OK tylko w głównym meny - opcje (chyba nazywa się to: menu kontekstowe ?)  opcje znikają. Nigdy nie zauważyłem aby to wpływało na programy, system, etc. To jest tylko feler dla pulpitu. Niby nic ale trochę szkoda że tak jest. Może Wy coś wymyślnicie ? Ja szukałem ale skapitulowałem Sad

Dodano po pewnym czasie:
OK Smile
Dla eksperymentatorów jest to jakiś temat, ja +/- 3 lata instaluję ten motyw bo każdy użytkownik jest "jakiś", "niekonieczne normalny" Smile)
Ja dalej będę go używał bo mi się podoba, a że przy okazji jest trochę niedogodności to przeżyję Wink
Z mojego doświadczenia mogę zaręczyć że ta "dziwna konfiguracja" nie ma wpływu na pracę systemu poza niedogodnością w zarządzaniu pulpitem.
Może kiedyś ktoś będzie miał czas i cierpliwość  aby to rozkminić Smile
Myślę że Admin  powinien ten wątek zamknąć. Pozdro Smile
PC HUNSN bezwentylatorowy, CPU i7-11, RAM 64GB, HD nvme 256G dla MINT , HD ssd 512G dla migawek (backup)
#6
0
W takim razie zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości