Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Konwerja albumu flac - brak opcji mp3
#1
0
Mam problem z konwerterem dźwięku, nie mogę przerobić albumu z rozszerzeniem " flac " na  mp3. Dziwne, bo odwrotnie jest taka możliwość z aplikacja z pakietu linux-a.
#2
0
Trzeba doinstalować pakiet lame. Wtedy będzie widoczna opcja mp3.

[Obrazek: yJBuZZZ.png]
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#3
0
(27-02-2024, 21:33)mati75 napisał(a): Trzeba doinstalować pakiet lame. Wtedy będzie widoczna opcja mp3.

[Obrazek: yJBuZZZ.png]
Nie zrozumieliśmy się !  Właśnie próbowałem tą aplikacją i nie czyta ona formatu " .flac " i to jest dziwne, bo w tym formacie zapisuje. Po załadowaniu ścieżki muzycznej ( nie ważne czy jednej, czy całego albumu ), wyświetla komunikat , że ten format jest nie obsługuje. Zaś z innych formatów konwersje zrobiłem na .mp3 i nie było problemu.
#4
0
(27-02-2024, 15:44)Zibi755 napisał(a): Mam problem z konwerterem dźwięku, nie mogę przerobić albumu z rozszerzeniem " flac " na  mp3. Dziwne, bo odwrotnie jest taka możliwość z aplikacja z pakietu linux-a.

Do konwertowania możesz użyć Soundconverter (Konwerter dźwięku) lub Shutter Encoder.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
#5
0
(28-02-2024, 14:47)omkar napisał(a):
(27-02-2024, 15:44)Zibi755 napisał(a): Mam problem z konwerterem dźwięku, nie mogę przerobić albumu z rozszerzeniem " flac " na  mp3. Dziwne, bo odwrotnie jest taka możliwość z aplikacja z pakietu linux-a.

Do konwertowania możesz użyć Soundconverter (Konwerter dźwięku) lub Shutter Encoder.
Dzięki za info, spróbuję Smile
#6
0
U mnie działa flac -> mp3.
pokaż:
Kod:
apt policy soundconverter
Próbowałeś po prostu przeciągnąć pliki flac do przekonwertowania na otwarte okno konwertera?

Edit:
Ustawiasz tylko format wyjściowy. Kodek do odtworzenia programik sam wybiera.
Z ciekawszych rzeczy, które mogłyby mieć wpływ to mam zainstalowane też Audacity, VLC i Sound Juicer.
#7
0
(28-02-2024, 20:01)yahoob3 napisał(a): U mnie działa flac -> mp3.
pokaż:
Kod:
apt policy soundconverter
Próbowałeś po prostu przeciągnąć pliki flac do przekonwertowania na otwarte okno konwertera?

Edit:
Ustawiasz tylko format wyjściowy. Kodek do odtworzenia programik sam wybiera.
Z ciekawszych rzeczy, które mogłyby mieć wpływ to mam zainstalowane też Audacity, VLC i Sound Juicer.
Sprawa już się rozwiązała trochę w dziwny sposób.:-)
Miałem dwa albumy jednego wykonawcy, był nim Mike Oldfield (przepraszam, jak jest w imieniu i nazwisku błąd) jego utwory miały w jednej ścieżce dwa pliki, jeden miał rozszerzenie ".flac " drugi miał rozszerzenie ".flac.enc ". Ja miałem skopiowane te dwa albumy (nie wiem czemu tak wyszło) jedne w rozszerzeniu " .flac " , a potem w rozszerzeniu ".flac.enc ". Żaden android nie chciał tego odczytać, nie mówiąc już od aplikacji z konwersją. Udało mnie się połączyć oba rozszerzenia w jedną ścieżkę i wszystko zaczęło działać. Najważniejsze wyszło to, że nie trzeba było przeprowadzać konwersji ścieżek. W samochodzie android odtwarzał je bez problemów. :-)


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości