Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd przy uruchamianiu systemu
#1
0
Witam, przy uruchamianiu wyskakuje mi error i czarny ekran "Error found when loading /root/.profile: mesg: ttyname failed:inappropriate ioctl for device As a result the session will not be configured correctly. You should fix the problem as ssoon as feasible.
https://fearby.com/wp-content/uploads/20...top007.jpg
+ dodam ze nie moge nic dodawac na pulpit, nie ma ikonek itp
#2
0
Przejście do konsoli za pomocą Alt + ctrl + f1 działa?
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#3
0
jestem juz zalogowany, chodzi mi bardziej o proces po zalogowaniu gdy uruchamia sie system, nagle jest czarny ekran i ten error, mozna przejsc dalej ale np na pulpicie nie moge nic sobie dodac..
#4
1
Better response on post RE: Błąd przy uruchamianiu systemuTrzeba w pliku /root/.profile zakomentować linie
Kod:
mesg n 2> /dev/null || true
dając przed nią #
Jeszcze sprawdziłbym miejsce na partycji /
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#5
0
gdzie znajde ten plik ?
#6
0
W katalogu root:
Kod:
sudo pluma /root/.profile
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#7
0
w katalogu etc znalazlem profile bo w root nic nie mam i niestety nie ma tu "mesg n 2> /dev/null || true"
#8
1
Better response on post RE: Błąd przy uruchamianiu systemuTo w takim razie należy utworzyć plik /root/.profile o takiej zawartości:
Kod:
# ~/.profile: executed by Bourne-compatible login shells.

if [ "$BASH" ]; then
  if [ -f ~/.bashrc ]; then
    . ~/.bashrc
  fi
fi

mesg n 2> /dev/null || true
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
#9
0
wyskakuje komunikat: .profile zostala uzyta w tym katologu, niby jest ale fizycznie go nie ma ehhh
#10
1
Better response on post RE: Błąd przy uruchamianiu systemuWłącz wyświetlanie ukrytych plików.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości