Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja send mail - zmiana domyślnego ustawienia
#1
0
Drodzy Forowicze,
przez nieuwagę udało mi się przestawić akcję wysłania maila ze skrótu na wywołanie przeglądarki Firefox zamiast do Thunderbirda. Nie mogę teraz znaleźć, jak to odkręcić. W ustawieniach "Preferowane programy" jako program pocztowy jest ustawiony Thunderbird, ale to niczego nie zmienia.
Tytułem dodatkowego wyjaśnienia: cała akcja odbyła się w pewnej aplikacji narzędziowej (Rowley Crossworks) przy próbie wysłania prośby o klucz aktywacji. Okno ma przycisk "Send mail" który po kliknięciu otworzył zapytanie o aplikację do wysłania maila. No i tu się pomyliłem, wybierając Firefox i ustawiając go jako domyślny. Teraz każda taka próba otwiera Firefoksa bez możliwości zmiany. Odinstalowanie Crossworks z wyczyszczeniem ustawień użytkownika nic nie dało, co sugeruje, że to ustawienie jest w samym systemie.
Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie szukać odpowiedniego ustawienia?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
0
W dokumentacji tego programu. Jeśli odinstalowałeś zgodnie z dokumentacją to system powinien wrócić do pierwotnych ustawień, a jeśli nie ty trzeba pytać twórców tego oprogramowania bo z tego co piszesz ciężko wywnioskować co tam robiłeś.
Odpowiedz
#3
0
Dzięki za odpowiedź.
Program odinstalowałem wg instrukcji, z wyczyszczeniem danych. Ponadto wyszukałem katalogi, w których coś tam jeszcze trzymał. Co więcej: mam w tej chwili zainstalowaną też jego nowszą wersję i w niej problem jest taki sam. Cóż, może jeszcze gdzieś być coś zapisane. Jak mi się uda znaleźć, to poprawię.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości