Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aplikacje internetowe na Debiana
#1
0
Czy jest gdzieś w repozytoriach Debiana albo w środowisku Gnome możliwość zainstalowania Aplikacji internetowych, czyli tego, com wszyte w siebie LinuxMint? Ewentualnie jak taki efekt uzyskać w Debianie 12.
#2
0
Uwaga moderacyjna: Miks repozytoriów Minta Wilmy z repozytoriami Debiana 12? Ja bym nie doradzał takiego rozwiązania dla przeciętnego użytkownika, przynajmniej w takiej formie.
Dedito


[Wersja Poprawiona]

Spróbuj wykonać następujące czynności:

Będziesz musiał dodać repozytorium Mint'a

Kod:
sudo add-apt-repository 'deb http://packages.linuxmint.com wilma main'

Następnie zaimportuj klucz do repozytorium:

Kod:
sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com A6616109451BBBF2
Może pojawić się ostrzeżenie w stylu:
Kod:
Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.

Więc aby temu zaradzić musisz przenieś klucz do innej lokalizacji.

Najpierw musisz zdobyć KEY_ID.

Możesz to znaleźć go poprzez wpisanie następującego polecenia:

Kod:
sudo apt-key list

Musisz odczytać tzw. KEY_ID to jest 8 ostatnich znaków linii "pub"

Następnie zamiast KEY_ID wpisujesz te 8 znaków.
Kod:
sudo apt-key export KEY_ID | sudo gpg --dearmour -o /usr/share/keyrings/mint-archive-keyring.gpg

Potem za pomocą ulubionego edytora edytujesz plik zawierający adres do repozytorium Linux Mint:

Kod:
/etc/apt/sources.list.d/<nazwa_pliku_z_adresem>

I dodajesz między "deb" a adresem:

Kod:
[signed-by=/usr/share/keyrings/mint-archive-keyring.gpg]

Powinno wyglądać to tak:

Kod:
deb [signed-by=/usr/share/keyrings/mint-archive-keyring.gpg] http://packages.linuxmint.com wilma main

Następnie aktualizujesz repozytoria:

Kod:
sudo apt update

I instalujesz menedżer aplikacji webowych:

Kod:
sudo apt install webapp-manager

Wcześniej wkradły mi się literówki, a właściwie to pomyliłem znaki ale teraz jest dobrze.
#3
0
Dzięki. Pobrałem odpowiedni pakiet z repozytoriów Minta i zainstalowałem. Nie chcę kombinować z dodatkowymi repozytoriami, szczególnie wolę nie mieszać dystrybucji. Na tablecie Microsoft Surface Go najlepiej sprawdza się czysty Debian z Gnomem, ale niektóre rozwiązania z Minta się przydają.

Tu jest opis instalacji: https://fosspost.org/how-to-install-webapps-on-linux/. Wystarczy pobrać i zainstalować pakiet dla LMDE 6.

PS. A tak na marginesie, coraz bardziej się przekonuję do używania czystego Debiana. Po rozlicznych próbach sprawdzania różnych "wersji Linuksa", wracam do źródła. Miałem go na desktopie prawie pół roku - zero problemów i bardzo dobra wydajność. Cóż, lepsze jest wrogiem dobrego...

Można zamknąć.
#4
1
Better response on post RE: Aplikacje internetowe na DebianaJak już to lepiej robić miks z repozytoriam LMDE 6, tam też jest webapp-manager.
Osobiście też bym wybrał rozwiązanie @tomsdb tzn. ściągnąć i zainstalować paczkę deb zbudowaną dla LMDE.
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości