Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szalony wątek - czy da się przejść z Minta na LMDE bez reinstalacji?
#1
0
Zakładam, że to niemożliwe... aleeee może? Oczywiście jak ktoś znajdzie argumenty i odpowiedź i moje szalone zapędy będą nie na miejscu to proszę usunąć by nie zaśmiecać forum. Tak sobie po prostu pomyślałem, że skoro powstała wersja LMDE wiadomo z jakiego powodu to może devy będą kminić w przyszłości jak odetną pępowinę od Ubuntu y dało się jakoś łagodnie przejsć z Minsta (Ubuntu) na Minta (Debian).

Pozdrawiam chłopy.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Szalony wątek -  czy da się przejść z Minta na LMDE bez reinstalacji?Da się, nie aż takiej różnicy będzie debianem a ubuntu jak to było przed laty. Problemem będą jedynie nazwy pakietów ze sterownikami. Aktualnego minta bazującego na ubuntu 22.04, bez większych problemów będzie się dało przerobić na tego opartego o debian 12.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Szalony wątek -  czy da się przejść z Minta na LMDE bez reinstalacji?Jest to jak najbardziej wykonalne, ale oprócz wspomnianych sterowników dojdzie kwestia zależności (a to może być sporym problemem ze względu na kaskadowość):
  • nowa wersja LTS: Debian w latach nieparzystych, Ubuntu w parzystych - migrację rób najlepiej gdzieś z 2-3 miesiące po wydaniu nowej wersji LTS docelowej do daty wydania kolejnej wersji LTS z której uciekasz, da to mniejsze prawdopodobieństwo obniżania wersji pakietów (a jest to najbardziej niebezpieczna z modyfikacji pakietów)
  • nie zawsze dany pakiet jest dostępny w obu, więc warto przed przesiadką podpiąć sobie docelowe repo i po prostu zrobić test czy wszystko co potrzebujesz jest dostępne. Bo jak już robić przesiadkę, to wypada, by z większość pakietów była zasysana z tej dystrybucji docelowej
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości