Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Plex Media Server z paczki Snap - poradnik
#1
0
Plex Media Server to znakomite rozwiązanie, gdy chcemy bezproblemowo oglądać filmy, seriale, własne wideo, zdjęcia oraz słuchać muzyki z dysku, bez konieczności podłączania komputera lub dysku zewnętrznego do telewizora ze Smart TV, instalując w nim aplikację Plex. Dodatkowo możemy na ekranie oglądać okładki oraz opisy, które można poprawić dzięki dostosowaniu. Rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy Smart TV nie posiada Google TV lub Androida (LG, Samsung), ponieważ wówczas jest problem z kodekami i wiele filmów się nie odtwarza. Plex generalnie nie ma z tym problemu
Instalator serwera występuje w paczce deb, ale niestety ta wersja nie działa w pełni prawidłowo. Serwer nie widzi wszystkich dysków, filmów oraz zdjęć.

Konieczne jest więc zainstalowanie aplikacji ze sklepu snap. Nie ma potrzeby instalowania sklepu. Wystarczy tylko zastosować poniższe rozwiązanie, które usuwa blokadę instalacji paczek Snap w Linux Mint.
Po szczegóły odsyłam do oficjalnej dokumentacji: https://linuxmint-user-guide.readthedocs.../snap.html

W terminalu wpisujemy:

Kod:
sudo rm /etc/apt/preferences.d/nosnap.pref

Kod:
sudo apt install snapd

Kod:
sudo snap install plexmediaserver


Następnie trzeba zrestartować komputer i Plex Media Server pojawi się w menu "Inne".

Po zalogowaniu oraz wpisaniu na stronie kodu z telewizora, możemy przeglądać multimedia, gdy komputer jest włączony. Jeżeli używamy firewalla, to trzeba dodać regułę z podkadegorii Audio-Wideo.


[Obrazek: plex-media.jpg]

Ja w serwerze wyłączyłem wszystkie opcje komercyjne i dostosowałem go wyłącznie do użytku domowego.

Jeżeli jest to konieczne, to można zainstalować z menadżera oprogramowania aplikację Plex na komputerze.

Jeszcze jedną aplikacją związaną z filmami, której nie ma w paczce deb, a można zainstalować ją ze  snapa jest  znakomity program do tworzenia i edytowania napisów do filmów Subtitle Edit:

Kod:
sudo snap install subtitle-edit --edge

Inne programy możemy doinstalować przy pomocy tej strony: - klik.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości