Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FreeCad i eksport DWG trudnosci w konfiguracji
#1
0
Po wykonaniu poleceń z dokumentacji https://wiki.freecad.org/FreeCAD_and_DWG_Import/pl gdzie radośnie opisali
# lub użyj checkinstall, lub po prostu zlokalizuj i skopiuj dwg2dxf
# do lokalizacji plików wykonywalnych, zostanie ono automatycznie wykryte przez FreeCAD
tylko nie wiem gdzie sa te pliki wykonywalne.
Program się zainstalował w
Kod:
  /usr/local/lib/libredwg.so
--  /usr/local/include/dwg.h
--  /usr/local/include/dwg_api.h
--  /usr/local/bin/dwgread
--  /usr/local/bin/dwg2dxf
--  /usr/local/bin/dwggrep
--  /usr/local/bin/dwglayers
--  /usr/local/bin/dwgbmp
--  /usr/local/bin/dwg2SVG
--  /usr/local/bin/dwgrewrite
--  /usr/local/bin/dwgwrite
--  /usr/local/bin/dxf2dwg
ale gdy chce wpisać w programie FreeCad ścieżkę dostępu to nie widzi usr/local pozostałe katalogi widzi, tak jakby był ukryty przed programem.
Odpowiedz
#2
0
Cytat:Umieść plik wykonywalny w ścieżce wyszukiwania systemu operacyjnego, os.getenv("PATH"), w celu automatycznego wykrywania (dostępne w wersji 0.21), lub ustaw ścieżkę ręcznie. Zobacz stronę Ustawienia Importu i Eksportu.
Odpowiedz
#3
0
To doczytałem ale konkretnie jak umieścić ? wpisać w terminalu ? bo tego nie wiem jak zrobić bo ręcznie nie widzi katalogu .
Odpowiedz
#4
0
Cytat:...ustaw ścieżkę ręcznie.Zobacz stronę Ustawienia Importu i Eksportu.
Odpowiedz
#5
0
Juz pisałem ze program nie widzi tego katalogu przy probie ręcznego wyboru i nie mogę tam wpisać ścieżki dostępu.
Odpowiedz
#6
0
Czemu nie możesz wpisać ścieżki, masz nieaktywne to pole czy co?
Ja mam najnowszego freecada 0.21.2 z appimage i działa bez problemu wybór katalogu jak i ręczne wpisywanie ścieżki.
Odpowiedz
#7
0
Nie wiem dlaczego, mam jako appimage i zainstalowany 0.21.2 i nie działa. Nie widzę folderu local
Odpowiedz
#8
0
To skopiuj to sobie do widocznego folderu.
Odpowiedz
#9
0
Ale konkretnie co ? bo tam są składowe jak pisałem w pierwszym poście.
Odpowiedz
#10
0
No przecież w pierwszym Twoim poście wyraźnie pisze:
Cytat:... lub po prostu zlokalizuj i skopiuj dwg2dxf
# do lokalizacji plików wykonywalnych, zostanie ono automatycznie wykryte przez FreeCAD
jeśli dobrze rozumuję, to ja skopiowałbym /usr/local/bin/dwg2dxf np. do swojego katalogu domowego jako doraźne rozwiązanie, a raczej obejście problemu, który docelowo należałoby rozwiązać w inny sposób.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości