Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana kernela
#1
0
Cześć

Mam wgrany linux mint cinnamon 21.3 oraz kernel 6.5 edge. 
Chciałem za pomocą programu Mainline Kernel zmienić na wersje 6.8 , 6.9
Po uruchomieniu systemu pokazuje sie duże logo minta i system stoi nic się nie dzieje.

Wiem ze na takich kernelach bez problemu mój sprzęt działa ponieważ mam testowo postawiony na innym dysku CachyOS.

Czy coś idzie z tym zrobić aby mint działał pod wyższymi kernelami czy po porostu muszę czekać na minta 22 z 6.8 ???

Tak dla informacji mam ryzen 7 5700x oraz rtx 4070.
Odpowiedz
#2
0
Kernel mainline nie będzie dzłał na mint z serii 21, ponieważ jest kompilowany na nowym lts. Powoduje to problem w powiązaniu z biblioteką glibc.

Aby zaktualizować do nowszej wersji można wykorzystać kernel liquorix: https://liquorix.net/ lub ręcznie zaktualizować do wersji 22 co jest już możliwe.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
(28-05-2024, 11:58)mati75 napisał(a): Kernel mainline nie będzie dzłał na mint z serii 21, ponieważ jest kompilowany na nowym lts. Powoduje to problem w powiązaniu z biblioteką glibc.

Aby zaktualizować do nowszej wersji można wykorzystać kernel liquorix: https://liquorix.net/ lub ręcznie zaktualizować do wersji 22 co jest już możliwe.
Dzięki bardzo.

Dziś sprawdzę poprzednio miałem xanmod ale z nim też było rożnie raz działało kilka wersji po sobie wyszła nowsza i lipa.

Dodano po pewnym czasie:
Przypomniało mi się. Mam laptopa intel 11 generacji oraz zintegrowana grafika.
Ta sama wersja minta xanmod tez wgrany i nie ma żadnego problemu. Czy to była wersja 6.8 i kolejne czy 6.9.
Po każdej aktualizacji system wstawał i nie miałem problemu jak ze stacjonarka.
Odpowiedz
#4
0
Kernel 6.8 wszedł do ubuntu 22.04 jako kernel hwe, też można sprawdzić. Chociaż stawiam tutaj na brakujący firmware
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości