Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego brakuje Wam w systemie live cd i po instalacji
#1
0
Taki offtopic czego brakuje Wam w systemie live cd i po instalacji. Jakich aplikacji? Co usuwacie a co zmieniacie?
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#2
0
Pierwsze co instaluję to MySQL Workbench, później Poedit i Calibre.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
Zastosowanie - desktop na co dzień.

Doinstalowuję:
- numlockx - domyślne włączenie klawiatury numerycznej (tylko PC)
- Evolution z obsługą MS Exchange
- vlc media player
- virtualbox - dla Windowsa, gdyby był potrzebny do czegoś, albo oglądania innych systemów
- Freetube - oglądanie YouTube
- Barrier (obłsługa jednego zestawu myszy i klawiatury poprzez sieć na pc i laptopie)
- Videodownloader - pobieranie video
- Brave Browser
- Whatsapp, Telegram, Signal
- Keepassxc - przechowywanie haseł
- Gigolo - montowanie zdalnych zasobów
- BleachBIT
- Tft-mscorefonts-installer
- Focuswriter - do pisania tekstów w spokoju
- Goldendict - Wikipedia i słowniki online
- Onlyoffice Desktop - pakiet biurowy charakteryzujący się dobrą zgodnością z MS Office, świetnie konwertuje pliki pdf na edytowalny dokument
- VidCutter - prosty program do przycinania i edycji plików video
- Scribus - program DTP do przygotowywania plakatów ulotek itp.
- Mapy
- Kilka appletów Cinnamona - Pogoda, QRedfisht, KDE connect, Better Backgrounds
- Crow Translate ewentualnie Dialect- tłumacz
- Calibre
- Xouornal++
- odręczne notatki (głównie na tablet)

Usuwam:
- Thunderbird - dublowanie funkcji z Evolution

To, co doinstalowuję, to w większości nie są braki, ale raczej personalizacja oprogramowania do moich potrzeb.
Odpowiedz
#4
0
(03-07-2024, 00:13)mati75 napisał(a): Taki offtopic czego brakuje Wam w systemie live cd i po instalacji. Jakich aplikacji? Co usuwacie a co zmieniacie?

Usuwam Transmission i programy do czatu.

Instaluję: qBittorrent, PulseAudio, QasMixer, Soundconverter, Audacity, VLC, Handbrake, Shutter Encoder, MKVToolNix, Simple Screen Recorder, MediaInfo, Subtitle Edit (snap), Plexmediaserver (snap), Google Chrome, Gimp, Calibre, GsmartControl, Wine, Q4Wine, Brasero, Crow Translate, Zarządzanie partycjami, Signal, DreamChess, Steam, Spotify, Firetools i Video Downloader.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz
#5
0
(03-07-2024, 00:13)mati75 napisał(a): Taki offtopic czego brakuje Wam w systemie live cd i po instalacji. Jakich aplikacji? Co usuwacie a co zmieniacie?
Instaluje: mpv, betterbird, discord, spotify, yazi, google chrome.
Odpowiedz
#6
0
Haj,

Cóż nie używam Minta (wychodzę z założenia, że to forum niemu poświęcone, to pytanie niego dotyczy), tylko Sparky Linuks.

W Live CD jak i po instalacji, nie ma Gimpa i Xsane, więc instaluje. Dorzucam jeszcze Synaptic i Google Chrome.

To wszystko.
Odpowiedz
#7
0
Mnie brakuje menadżera schowka, takiego jak w KDE. Co prawda są jakieś dostępne (Clipit, Diodon, CopyQ), ale nie do końca mi odpowiadają użytkowo i graficznie nie komponują się z Cinnamon.
Poza tym brakuje mi przeglądarki dokumentów PDF, która może otwierać wiele plików na zakładkach.
Odpowiedz
#8
0
Do schowka używam clipman z xfce, może to jest jakieś rozwiązanie.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#9
0
Zaraz po instalacji usuwam program do torrentów i czatu. Nigdy z nich nie korzystałem, więc z mojego punktu widzenia są zbędne.
Instaluję natomiast następujące aplikacje: Gimp, RawTherapee, Gramps, FreeTube, Keepassxc, Spotify, Synaptc, audio recorder, VueScan (jedyny program komercyjny, ale Xsane nie jest wystarczające do moich zastosowań).
Odpowiedz
#10
0
Synaptica nie trzeba instalować w Mincie ponieważ jest domyślnie zainstalowany..
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości