Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Masowa zmiana rozmiaru plików graficznych
#1
0
Mam katalog zawierający podkatalogi które też zawierają podkatalogi, struktura tych podkatalogów jest dość rozbudowana. W każdym katalogu jest od kilku do kilkunastu plików graficznych jpg, i png. Łącznie jest to około 9000 plików.
Potrzebuję zmniejszyć każdy z plików graficznych do określonego rozmiaru, tak żeby żaden nie był większy niż np 1024x1024 pikseli, nie zmieniając przy tym struktury katalogów i rozszerzeń oraz nazw plików.

Jakim narzędziem powinienem się posłużyć? gThumb nie daje rady, można mu zlecić zmianę tylko w jednym wybranym katalogu, on nie otwiera podkatalogów, tak samo digiKam. Pix też nie daje rady.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Masowa zmiana rozmiaru plików graficznychBardzo prawdopodobne, że istnieje gotowe narzędzie lub aplikacja która to potrafi. Ja podejrzewam, że zrobiłbym sobie skrypt i użył narzędzi z pakietu imagemagick.
Odpowiedz
#3
0
(15-07-2024, 20:45)dedito napisał(a): Bardzo prawdopodobne, że istnieje gotowe narzędzie lub aplikacja która to potrafi.

I właśnie o coś takiego pytam.

Cytat:Ja podejrzewam, że zrobiłbym sobie skrypt i użył narzędzi z pakietu imagemagick.

Masz na myśli convert? Nie trawię go... Dlatego własnie pytam o jakieś inne narzędzie, najlepiej działające w trybie graficznym.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#4
0
Tak mam na myśli m.in. convert. No nic, w takim razie nie kontynuuję.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Masowa zmiana rozmiaru plików graficznychconvert, mogrify albo ffmpeg nic innego nie ma
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#6
0
Czyli jednak convert...  Miałem nadzieję że uda się bez niego. No trudno.
Może komuś w przyszłości to się przyda. Napisałem coś takiego:

Kod:
#!/bin/bash
find rndk -type f \( -iname '*.jpg' -o -iname '*.jpeg' -o -iname '*.png' \) | while read FILE; do
convert "$FILE" -resize 1024x1024\> "$FILE"
done

Zapisałem to jako plik resize.sh i nadałem mu prawa do wykonywania komendą chmod +x resize.sh
rndk to nazwa głównego katalogu ze zdjęciami.

W trybie graficznym, zacząłem testować program XnConvert, być może uda się osiągnąć cel przy jego pomocy.

Temat do zamknięcia, oznaczam go jako rozwiązany.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości