Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady na począatek
0
Postanowiłem, że przesiądę się na LMDE, bo jest urodziwy i oparty na Debianie. Czy mółby, tak na początek, dostać jakieś informacje, może linki (język polski) o czym na początku trzeba wiedzieć. Proszę. Parę lat temu próbowałem przesiąść sięna tą dystrybucję i nie dałem rady. Dlatego tą razą zapytowywuję wcześniej.  Wink
Odpowiedz
1
Better response on post RE: Porady na począatekW przypadku LMDE kieruj się Debian Wiki.
Odpowiedz
0
Po mojemu to skoro i tak LMDE bazuje na Debianie to czemu od razu nie spróbować Debiana, z odpowiednio dobranym środowiskiem pod własne potrzeby. Tam jest spory wybór, któreś na pewno nieźle wygląda. A debiana będziesz i tak musiał poznać na LMDE. Też się powoli zastanawiam nad zmianami, ale tak blisko bym nie wybierał bo to prawie żadna zmiana.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-47-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz
0
Można zacząć od LMDE, bo od razu dostajemy skonfigurowany system z dużą ilością narzędzi i oprogramowania, w Debianie dostaniemy raczej uboższy zestaw i pewnie będzie wymagał jakiś dodatkowych zabiegów konfiguracyjnych.
Dla jednych to zaleta, bo mają system gotowy do użytku OTB dla innych wada, bo jest masa oprogramowania i narzędzi z których pewnie nigdy nie skorzystają.
Po czasie można po prostu odciąć "pępowinę" przechodząc na czystego Debiana, bez reinstalacj,i poprzez zmianę repozytorii.
Odpowiedz
0
LMDE 3 zajeżdża naftaliną. Debian Buster został wydany blisko 2 miesiące temu i nawet devovie tworzący jednoosobowo dystrybucje oparte na Debianie 10 zdążyli puścić w świat swoje dzieła. Ponieważ potrafią korzystać z testinga i przygotować odpowiednio wcześniej bety swojego systemu.
Odpowiedz
0
Na początek wystarczy. Jak ktoś potrzebuje powiewu świeżości to zazwyczaj jest możliwość instalacji nowszej paczki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości