Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaka płyta i grafika
#1
0
Witam serdecznie
Chcę z łożyć komputer głównie po to by bym mógł odtwarzać przez niego filmy w jakości 4K .
Potrzebuje porady jaką płytę główną oraz kartę graficzną kupić żeby idealnie razem dobrze śmigało w linux mint cinnamon 18,3
Może ktoś podsunie swoją dobrą sprawdzoną konfigurację
Odpowiedz
#2
0
Podaj budżet to szybciej ktoś coś doradzi
Odpowiedz
#3
0
(30-09-2019, 09:53)Karpiu napisał(a): Podaj budżet to szybciej ktoś coś doradzi
1500zł

Dodano po pewnym czasie:
(30-09-2019, 11:33)siubor napisał(a):
(30-09-2019, 09:53)Karpiu napisał(a): Podaj budżet to szybciej ktoś coś doradzi
1500zł
Max 2000zł
Odpowiedz
#4
0
Skoro głównie do odtwarzania filmów 4K, to czemu nie kupisz po prostu jakiejś przystawki do TV, wyjdzie o wiele taniej.
Odpowiedz
#5
0
(30-09-2019, 16:28)dedito napisał(a): Skoro głównie do odtwarzania filmów 4K, to czemu nie kupisz po prostu jakiejś przystawki do TV, wyjdzie o wiele taniej.
Do przystawki jakiejś drukarki se nie podłącze. Używam też często kilku programów linuxowskich, dlatego zależy mi na sprzęcie który da se rady też z filmami a konkretnie z koncertami w 4k. Odtwarzacza bluray też nie chce bo to kolejny klamot.
Windowsa też mam dość, wole już trochę  pogrzebać w terminalu i nie martwić się że rano znowu jakaś aktualizacja zjebie mi wszystko
Odpowiedz
#6
0
Przepraszam, ale to Ty określiłeś swoje potrzeby na poziomie "głównie do odtwarzania filmów 4K", aczkolwiek pewnie zdziwiłbyś się, co możesz przyłączać do tych przystawek.
Dlatego jak chcesz rzetelnej porady, rzetelnie określ swoje potrzeby.
Odpowiedz
#7
0
Chciałbym złożyć sam komputer nie chce przystawki, komputer który pociągnie 4K.
Co w tym trudnego do zrozumienia?
Odpowiedz
#8
0
"głównie po to by bym mógł odtwarzać przez niego filmy w jakości 4K ." Więc kolega zaproponował przystawki która wydaje się lepszą opcją.

Jeśli tak się upierasz na ten zestaw to kartę proponuje np GTX 1050, co do płyty zależy jaki procesor, socket
Odpowiedz
#9
0
(01-10-2019, 13:24)Nicekovsky napisał(a): "głównie po to by bym mógł odtwarzać przez niego filmy w jakości 4K ." Więc kolega zaproponował przystawki która wydaje się lepszą opcją.

Jeśli tak się upierasz na ten zestaw to kartę proponuje np GTX 1050, co do płyty zależy jaki procesor, socket
Intel i5 3.30GHzx4
LGA 1155 socket
Dzięks za karte a procesor mam jak wyżej
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości