Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja biosu HP Elitebook
#1
0
Mam laptop HP Elitebook na którym chce używać tylko Minta. Na stronie HP dla tego laptopa, dla Windowsa jest dostępny bios z tego roku, a dla Linuxa jest dostępny bios z 2013r (aktualnie na lapku mam bios też z 2013r)

Czy najlepiej będzie jak zainstaluje na lapku windowsa i na windowsie zaktualizuje bios do najnowszego? (z 2019r)
i potem postawie na lapku linuxa?

Dzięki
Odpowiedz
#2
0
Hp z tego co pamiętam publikuje na swoich stronach poradniki jak to robić bez użycia systemu Windows.
https://help.ubuntu.com/community/BIOSUpdate
Odpowiedz
#3
0
Ale użycie do tego systemu Windows zawsze jest łatwiejsze a przez to bezpieczniejsze.
Odpowiedz
#4
0
No dla samej aktualizacji BIOS instalować Windows czy szykować nośnik live, to nie powiedziałbym, że jest to łatwe rozwiązanie.
W kwestii bezpieczniejsze, zapewne tak jeśli metoda którą wybierzemy, nie jest oficjalnie wspierana.

Kiedyś aktualizowało się BIOS z poziomu systemu DOS i taka metoda powinna być wciąż wspierana, a przez to IMHO łatwa i bezpieczna.
Odpowiedz
#5
0
Czyli (na innym kompie) pobieram instalator najnowszego biosu (dla win 10) i zgrywam go na pendrive.
Potem (na laptopie właściwym) instaluję windowsa 10, nie podłączam go do netu, nie ściągam żadnych aktualizacji windowsa, tylko kopiuję instalator biosu z pendriva i instaluję ten bios.
Przy aktualizacji biosu nie powinno być żadnych problemów spowodowanych tym, że nie bawiłem sie w sciaganie aktualizacji windowsa, tak?
Odpowiedz
#6
0
Użyj oficjalnych procedur: >> Komputery przenośne HP dla klientów indywidualnych - Aktualizacja systemu BIOS
Aktualizacja Windows nie jest potrzebna.
Odpowiedz
#7
0
1) A powiedzcie czy jeśli zainstaluje windows 8.1 lub 10 (i nie zrobię żadnych aktualizacji i wogóle nie podlacze laptopa do netu), i skopiuje instalator biosu z pendriva na laptopa z tym windowsem, to powinno mi sie udać zaktualizowac bios na takim świeżo postawionym windowsie?

(ta opcja chyba będzie łatwiejsza)


2) Linux (ktorego potem zainstaluję) nie będzie miał za złe że bios zaktualizowałem używając windowsa, tak?
Odpowiedz
#8
0
Ad.1. Tak
Ad.2. Tak.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości