Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiększenie liter w menu GRUB (19.3 / 20)
0
W wersji LM 19.3 menu programu rozruchowego GRUB doczekało się nowego motywu graficznego który pozwoli na łatwiejsze rozróżnianie poszczególnych systemów operacyjnych.

Jeżeli litery są dla nas nadal za małe, co jest częstym przypadkiem w monitorach o dużej gęstości pikseli (HiDPI), to możemy je powiększyć instalując pakiet grub2-theme-mint-2k poprzez Menedżera oprogramowania albo za pomocą polecenia w terminalu:

Kod:
sudo apt-get install grub2-theme-mint-2k

W wersji LM 20 nie zastosowano domyślnie nowego motywu graficznego GRUB ponieważ na niektórych komputerach powoduje on problemy ze startem systemu.

Możemy go dodać instalując pakiety grub2-theme-mint i grub2-theme-mint-2k.
Odpowiedz
0
już myślałem że to pytanie i chciałem odpowiedzieć Wink .

Mam natomiast dodatkowe pytanie
czemu mi sie nie zmienił? miałem już motyw ale nic sie nie stało nowego.
Chciałbym zmienić na tamten, wygląda ładniej.
Jakieś pomysły jak to zrobić?
Odpowiedz
0
Mam nowy motyw po zrobieniu pełnej instalacji, nie wiem jak to wygląda kiedy zrobi się tylko upgrade.

Poza tym nie wiadomo co tam nakombinowałeś w GRUB.   Wink
Spróbuj odwrócić te zmiany i wykonaj sudo update-grub.
Odpowiedz
0
nic, nadal stare :|
Odpowiedz
0
Okazuje się że upgrade do 19.3 nie instaluje nowego motywu GRUB, musisz to zrobić sam.
Zacznij od motywu o standardowej wielkości instalując pakiet grub2-theme-mint poprzez Menedżera oprogramowania albo za pomocą polecenia w terminalu:

Kod:
sudo apt-get install grub2-theme-mint

Jeśli litery w menu GRUB będą za małe to zainstaluj dodatkowo motyw powiększony z pierwszej wiadomości.
Odpowiedz
0
W wersji LM 20 nie zastosowano domyślnie nowego motywu graficznego GRUB ponieważ na niektórych komputerach powoduje on problemy ze startem systemu.

Możemy go dodać instalując pakiety grub2-theme-mint i grub2-theme-mint-2k.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości