Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Sterowniki własnościowe Nvidia
#1
0
Po ostatniej aktualizacji 19.3, pojawia się informacja o uszkodzeniu pakietów sterowników karty Nvidia. Jakbym się nie wyginał, to za każdym razem, wywala ten błąd, system uruchamia się w najmniejszej rozdzielczości. Próbowałem instalacji bez sterowników podmiotów trzecich, próbowałem nie instalować tych sterowników nawet przy sugestii systemu, zaraz po starcie. Po wczytaniu aktualizacji, bezpośrednio po instalacji systemu, trafia grafikę. Nie pomaga naprawa pakietów Synaptic (system wyrzuca błąd, nie może odczytać lub znaleźć pakietu). Czy ktoś mógłby mi pomóc? karta graficzna geforce 610. Dla sprawdzenia zainstalowałem Ubuntu. tutaj wszystko działa, oczywiście wolniej Smile
#2
0
Może to problemy z jądrem linuksa. Sprawdź czy działa na wcześniejszej wersji jądra. Potem pomyślimy dalej.
#3
0
(21-01-2020, 11:14)Pawlik napisał(a): Może to problemy z jądrem linuksa. Sprawdź czy działa na wcześniejszej wersji jądra. Potem pomyślimy dalej.
Jestem jakby troszkę mniej zdolnySmile Jeżeli pod pojęciem jądra, rozumiemy wcześniejsze wersje Minta 19.1, 19.2 , to działało bez problemu. 19.3 zaktualizowałem właśnie przechodząc z poprzednich wersji
#4
0
Przy starcie systemu masz Grub menu i jeśli jest nowe jądro doinstalowane stare da się wybrać z listy poniżej.
#5
0
(21-01-2020, 11:23)Pawlik napisał(a): Przy starcie systemu masz Grub menu i jeśli jest nowe jądro doinstalowane stare da się wybrać z listy poniżej.
Teraz już za późno, bo przeprowadzałem instalacje już kilkukrotnie nowego Minta. Ale tak mi się wydaje, że przy pierwszym błędzie własnie tak zrobiłem, próbując się ratować i nic to nie dawało. Czy instalacja Minta w wersjach 19.2 lub 19.1 da ten sam efekt? i czy w takiej sytuacji, aktualizacje systemu będą identyczne z tymi z wersji najnowszej?
#6
1
Better response on post RE: Sterowniki własnościowe NvidiaUruchom system z GRUB, wyniebierz opcje zaawansowane i tryb recovery, przejdź do wiersza poleceń administratora (zaloguj się jako Twój User... chyba, bo nie pamiętam Smile) i wpisz takie polecenie:
Kod:
sudo apt purge nvidia-XXX
a potem, jak przeleci
sudo reboot
gdzie "XXX" to numer sterownika nvidii - możesz go podejrzeć w menedżerze sterowników.
Ta komenda usunie sterownik nvidii i system uruchomi się na sterowniku nouveau.
Jeśli wcześniej system działał poprawnie, to najwidoczniej po zmianie jądra systemu sterownik nie zbudował się prawidłowo. Możesz uruchomić system na tym jądrze, na którym działał prawidłowo, czyli pewnie którymś ze starszych... lub nawet pierwszym.
#7
0
(21-01-2020, 12:04)yahoob3 napisał(a): Uruchom system z GRUB, wyniebierz opcje zaawansowane i tryb recovery, przejdź do wiersza poleceń administratora (zaloguj się jako Twój User... chyba, bo nie pamiętam Smile) i wpisz takie polecenie:
Kod:
sudo apt purge nvidia-XXX
a potem, jak przeleci
sudo reboot
gdzie "XXX" to numer sterownika nvidii - możesz go podejrzeć w menedżerze sterowników.
Ta komenda usunie sterownik nvidii i system uruchomi się na sterowniku nouveau.
Jeśli wcześniej system działał poprawnie, to najwidoczniej po zmianie jądra systemu sterownik nie zbudował się prawidłowo. Możesz uruchomić system na tym jądrze, na którym działał prawidłowo, czyli pewnie którymś ze starszych... lub nawet pierwszym.
dzisiaj wieczorem spróbuje tego rozwiązania. Tylko mam pytanie. Bo po ostatniej instalacji, nie zmieniłem ani sterownika, ani nie instalowałem nawet sterowników podmiotów trzecich. System działał normalnie. Jednak po aktualizacji (standardowej), takiej jak zazwyczaj, problem pojawił się ponownie. Czy usunięcie tego sterownika wg powyższych zaleceń, nie będzie powodowało, ze problem będzie wracał, przy każdej aktualizacji?
#8
1
Better response on post RE: Sterowniki własnościowe NvidiaNo to stop.
Skoro nie instalowałeś sterownika nvidii (a może w "menedżerze rozwiązywania problemów" kliknąłeś tak, gdy zgłosił problem ze sterownikiem grafiki?) to może być "wina" nowego jądra. Czyli w takim przypadku tylko uruchomienie na starszym jajku przyniesie efekt.
Dobra... przede wszystkim daj wynik polecenia:
Kod:
inxi -Fxz
bo nie wiemy dokładnie z jakim komputerem mamy do czynienia, a od tego trzeba zacząć.
Będę wieczorem...
#9
1
Better response on post RE: Sterowniki własnościowe NvidiaJest obecnie problem ze sterownikiem nvidia w jądrze 5.3 które jest instalowane z ostatnimi aktualizacjami.
Po instalacji LM 19.3, przed pobraniem aktualizacji otwórz czarną listę:
Menedżer aktualizacji > Edycja > Właściwości > Czarna lista
Dodaj dwie pozycje:
linux
linux-*
Tym sposobem jądro nie będzie aktualizowane i pozostaniesz na jądrze 5.0.
#10
0
(21-01-2020, 13:23)yahoob3 napisał(a): No to stop.
Skoro nie instalowałeś sterownika nvidii (a może w "menedżerze rozwiązywania problemów" kliknąłeś tak, gdy zgłosił problem ze sterownikiem grafiki?) to może być "wina" nowego jądra. Czyli w takim przypadku tylko uruchomienie na starszym jajku przyniesie efekt.
Dobra... przede wszystkim daj wynik polecenia:
Kod:
inxi -Fxz
bo nie wiemy dokładnie z jakim komputerem mamy do czynienia, a od tego trzeba zacząć.
Będę wieczorem...
Starałem się wyeliminować wszystkie warianty, dlatego po ostatniej instalacji, nie zrobiłem nic, poza standardową aktualizacją. Tym razem też, jak już wspomniałem, spowodowało ponowny błąd. Jak tylko wrócę do domu, zajmę się pacjentem  Smile

Dodano po pewnym czasie:
(21-01-2020, 13:32)magnus napisał(a): Jest obecnie problem ze sterownikiem nvidia w jądrze 5.3 które jest instalowane z ostatnimi aktualizacjami.
Po instalacji LM 19.3, przed pobraniem aktualizacji otwórz czarną listę:
Menedżer aktualizacji > Edycja > Właściwości > Czarna lista
Dodaj dwie pozycje:
linux
linux-*
Tym sposobem jądro nie będzie aktualizowane i pozostaniesz na jądrze 5.0.
Wczoraj miałem za mało czasu na poważniejsze testy, ale po zainstalowaniu na nowo LM 19.3 i wykonaniu powyżej przedstawionej procedury, system działa, nie wyrzuca błędów, działają sterowniki karty graficznej. Mam też nadzieję, że z czasem problemy tego typu zostaną rozwiązane. Ciężko byłoby przechodzić na inną dystrybucję. Dziękuję zatem za udzieloną pomoc.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości