Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalowanie sterownika drukarki Samsung SL-M2026W z pliku tar.gz
#1
0
Witajcie jestem nowym użytkownikiem linuxa. Nie mam pojęcia jak zainstalować plik tar gz. Nie udało mi się znaleźć instrukcji która działa. Jeśli ktoś zechce pomóc będę wdzięczny. Pozdrawiam
#2
0
Co to za plik?
Tar gz ... to taki trochę zip Smile
Co w nim jest?
#3
0
(03-02-2020, 22:25)yahoob3 napisał(a): Co to za plik?
Tar gz ... to taki trochę zip Smile
Co w nim jest?
po rozpakowaniu folder ma nazwę udl,  jest to pobrane ze strony samsunga jako oprogramowanie do drukarki m 2026 w

Dodano po pewnym czasie:
(03-02-2020, 22:38)sp36 napisał(a):
(03-02-2020, 22:25)yahoob3 napisał(a): Co to za plik?
Tar gz ... to taki trochę zip Smile
Co w nim jest?
po rozpakowaniu folder ma nazwę udl,  jest to pobrane ze strony samsunga jako oprogramowanie do drukarki m 2026 w
znalazłem jakieś instrukcje w necie ale nic nie działa, coś z terminalem jakieś komendy ale jest ciągle info nie ma pliku
#4
0
Smile Wiem o co chodzi. Sterownik...

Robisz tak:
- klikasz plik uld_V1.00.39_01.17.tar.gz prawym przyciskiem myszy i wybierasz z menu rozpakuj tutaj,
- otwierasz katalog który powstał i w wolnym miejscu klikasz jeszcze raz PPM i wybierasz "otwórz w terminalu",
- kiedy otworzy się terminal przeciągasz plik install.sh na okno terminala,
- "jedziesz" strzałką na początek wiersza i wpisujesz sudo potem spacja będzie to wyglądało mniej więcej tak:
Kod:
sudo '/home/jw/Pulpit/uld/install.sh'
- naciskasz enter i podajesz swoje hasło.

Potem postępujesz zgodnie z tym co wyświetli instalator.
#5
0
(03-02-2020, 22:53)yahoob3 napisał(a): Smile Wiem o co chodzi. Sterownik...

Robisz tak:
- klikasz plik uld_V1.00.39_01.17.tar.gz prawym przyciskiem myszy i wybierasz z menu rozpakuj tutaj,
- otwierasz katalog który powstał i w wolnym miejscu klikasz jeszcze raz PPM i wybierasz "otwórz w terminalu",
- kiedy otworzy się terminal przeciągasz plik install.sh na okno terminala,
- "jedziesz" strzałką na początek wiersza i wpisujesz sudo potem spacja będzie to wyglądało mniej więcej tak:
Kod:
sudo '/home/jw/Pulpit/uld/install.sh'
- naciskasz enter i podajesz swoje hasło.

Potem postępujesz zgodnie z tym co wyświetli instalator.
otrzymuję taki komunikat root privileges are reqied, przepisałem jak powiedziałeś, katalog udl jest na pulpicie
#6
0
To ma być Twój pulpit Smile nie mój /home/jw/Pulpit - to mój pulpit ... przeciągnij plik na okno terminala pokaże się Twoja dobra ścieżka. Zrób dokładnie to, co napisałem w punktach.
#7
0
(03-02-2020, 23:06)yahoob3 napisał(a): To ma być Twój pulpit Smile nie mój /home/jw/Pulpit - to mój pulpit ... przeciągnij plik na okno terminala pokaże się Twoja dobra ścieżka. Zrób dokładnie to, co napisałem w punktach.
postaram się , ale to jakiś horror jest, dzięki,  nie wiem co to jest jw
#8
0
Smile To jest moja ścieżka do pliku a JW to mój użytkownik.
Horror tylko na pierwszy rzut oka.
To trochę jakbyś przesłał mi skrót do pliku na Twoim komputerze, zamiast... pliku Smile
#9
0
(03-02-2020, 23:11)yahoob3 napisał(a): Smile To jest moja ścieżka do pliku a JW to mój użytkownik.
Horror tylko na pierwszy rzut oka.
To trochę jakbyś przesłał mi skrót do pliku na Twoim komputerze, zamiast... pliku Smile
zainstalowało się, jak opuścić terminal ?
#10
0
Jeśli program skończył, wpisz exit lub kliknij ten krzyżyk w prawym górnym rogu Smile
Działa drukarka?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości