Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nvidia-340 problem
#1
0
cześć od dwóch dni walczę z instalacją wpierw Mint 19.3 Cynamon teraz Mint 18.3 na leciwym Core2Duo 2x2GHz karta Nvidia 9300-M-GS i wszystko idzie ok do czasu restartu i wysypują się stery Nvidii. Jeśli wpiszę w grub nomodeset system otwiera się w rozdzielczości 640x480 w menagerze sterowników mam 3 opcje nvidia-340(zalecane) nouveau i nvidia-304 natomiast na żadnych nie działa prawidłowo. Prawidłowo odpala się gdy w grub dodam pci=nomsi ale wtedy nie mam wielu rzeczy jak np wifi. Jeżeli to coś pomoże to wydaje mi się że na 19.3 od początku był ten problem a na 18.3 po aktualizacjach dopiero wyszedł bo pierwszy rozruch po zainstalowaniu załadował się ok. 
Czy można jakoś wymusić rozdzielczość systemu w grub.
Czy nomode set może działać w wyższej rozdzielczośći
Czy stawiać na nowo i nie aktualizować.
Będę wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Podaj dane, o których pisze @dedito, to raz.
A dwa... Smile Ustawiłeś poziomy aktualizacji tak, jak pisałem?
Odpowiedz
#4
0
(04-02-2020, 11:07)yahoob3 napisał(a): Podaj dane, o których pisze @dedito, to raz.
A dwa... Smile Ustawiłeś poziomy aktualizacji tak, jak pisałem?
yyy kliknąłem zaktualizuj i pobrał wszystkie ;( zaraz wrzucę to o sprzęcie

Dodano po pewnym czasie:
https://pastebin.com/RdWUh5id

Dodano po pewnym czasie:
(04-02-2020, 11:07)yahoob3 napisał(a): Podaj dane, o których pisze @dedito, to raz.
A dwa... Smile Ustawiłeś poziomy aktualizacji tak, jak pisałem?
https://pastebin.com/RdWUh5id
Odpowiedz
#5
0
Ok, spróbujmy trochę odkręcić, coś namotał Smile

1. Usuwamy sterownik Nvidia:
- uruchom komputer ponownie,
- po starcie przytrzymaj shift żeby pokazało się menu GRUB,
- wybierz opcje zaawansowane i potem tryb recovery,
- wiersz poleceń admina, logujesz się jako Ty i usuwasz sterownik NV
Kod:
sudo apt purge nvidia-340*

# i żeby zrestarować komputer:

sudo reboot

2. Przywracamy oryginalne jądro 4.10:
- jeszcze raz wchodzisz w grub i znów z opcje zaawansowane,
- tym razem wybierasz uruchomienie komputera na jądrze 4.10

Jeśli komputer po tym uruchomi się poprawnie (ewentualnie z koniecznością "nomodeset") czytaj dalej. Jeśli nie - daj znać.

Po uruchomieniu komputera (sprawdzić możesz komendą uname -r czy się właściwe załadowało), uruchamiasz menedżer aktualizacji -> widok, jądra Linuksa, klikasz jądro 4.15, które masz zainstalowane i "Usuń".

3. Ustawiamy poziomy aktualizacji:
Bez zamykania menedżera wchodzisz w Edycja i dalej Właściwości - ustawiasz tak, jak na obrazkach:
[Obrazek: OPalB7Vl.png]
i
[Obrazek: dAGIOTLl.png]

Jeśli nie ma problemu z rozdzielczością na tym sterowniku (nouveau), to już nie kombinuj z NV, do tego, jak ma działać ten komputer, o czym pisałeś, raczej się nie przyda.
Jeśli będą dalej problemy... będziemy dalej kombinować Smile
Albo... przeinstaluj system, tylko zaraz po instalacji, jeśli będzie działał OK, ustaw od razu poziomy aktualizacji i dopiero wtedy kliknij odśwież w menedżerze i zainstaluj te, które się pojawią.

EDIT:
Zainteresuj się Telegramem: https://web.telegram.org/#/im?p=@Xggrjfn Smile zamiast IRC.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości