Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane ACPI ERROR - Linux Mint 19.3 Tricia
#1
0
witam wczoraj wylogowałam sie Normanie z Komputera nic nie aktualizowałam Włączam Komputer i co widzę o tóż widzę to co na zdjęciu i System się nie uruchamia . Dlaczego mnie to cały czas spotyka ze coś w tym Linux się psuje  2 miesiące spokoju i znowu coś ...[Obrazek: fDLfYivl.jpg]
#2
0
Internet podpowiada problem z BIOSem - zalecany update.

Ewentualnie uruchomienie systemu w trybie recovery lub wiersza poleceń administratora i zmiana w /etc/default/grub
linijki GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" na GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=strict" lub GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash noacpi", lub GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=off"

Jakby coś niejasne - pytaj.

Za: https://askubuntu.com/questions/1093882/...cpi-errors
#3
0
Biosu nie umiem z aktualizować ten Komputer ma 10 lat wiec nawet nie ma do niego aktualizacji żadnej biosu
#4
1
Better response on post RE: Linux Mint 19.3 TriciaWiesz jak dopisać ten kod do gruba?
Jeśli nie uda się uruchomić normalnie komputera, spróbuj tak:
- wywołaj menu GRUB przy starcie (przytrzymaj Shift przy starcie komputera, kiedy pojawi się logo producenta),
- wejdź w opcje zaawansowane dla systemu,
- wybierz uruchomienie w trybie recovery (pewnie drugie od góry),
- potem "przejdź do wiersza poleceń administratora",
- wpisz nano /etc/default/grub i zatwierdź enterem,
- przejdź kursorem do linii GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" i dopisz "noacpi" tak, żeby linia wyglądała następująco: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash noacpi".
- zapisz zmiany Ctrl+O i Enter, zamknij plik Ctrl+X,
- wpisz exit i z menu wybierz "Zaktualizuj program rozruchowy grub", potwierdź "Tak",
- uruchom ponownie komputer.

Zobaczymy czy zadziała.
#5
0
dziękuje naprawiło sie . mam nadzieje ze sie znowu nie popsuje
#6
0
Ten komputerek to trochę wiekowy jest... starsza technologia, dysk coś nie domagał, jeśli dobrze pamiętam...

Oznaczam jako rozwiązany i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości