Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skype czy pidgin do mint 18.1
#1
0
Witajcie
Jako nowy użytkownik forum chciałbym Was serdecznie powitać i przedstawić. Mam na imię Michał, linuksa minta używam od czasu jak skończyło się wsparcie dla win xp, jakieś 6 lat. Jestem bardziej użytkownikiem niż pasjonatem z racji braku większej ilości czasu wolnego (rodzina i praca), ale wolę go zdecydowanie od win 10. Byłem też jakiś czas użytkownikiem starego forum

Ale do rzeczy. Mam starego laptopa hp pavilion dv5 z kamerką internetową
Chciałbym nawiązać kontakt z rodziną, która używa skypa, żeby rozmawiać wideo. Niestety skypa nie potrafię zainstalować bo na jego stronie dostepna jest wersja 64 bit, a ja mam minta 18.1 w wersji 32 bit

Próbowałem użyć wbudowanego pidgina z wtyczką do skypa, ale nie udaje mi się połączyć ze skypem. Dodaję konto, które jest offline, nie łączy się

Czy macie może rozwiązanie, jak znaleźć wersję 32 bit skypa lub jak skonfigurować pidgina.

Z góry dziękuję
Odpowiedz
#2
0
Skypa 32 bitowego nie znajdziesz, a nawet jak znajdziesz, to nie zadziała bo MS wyłączył obsługę. Pidginem chyba wideorozmowy nie sklecisz (pewny nie jestem), rzuć okiem w stronę Telegrama (tylko głos), Caprine - to linuksowy Messenger jest w repozytoriach ale czy 32 bit ? Wideo, głos, cuda wianki - działa całkiem przyzwoicie. Oczywiście trzeba mieć konto na FB. Mi jeszcze udało się załapać na Messengera na nr telefonu, ale gdzieś czytałem, że taka możliwość została już wyłączona. Ewentualnie jest jeszcze Jami - to otwartoźródłowy komunikator wieloplatformowy. Trochę ciężko się go ustawia.


Ale ale... otwórz terminal i wydaj polecenie arch i zobacz czy nie zwróci x86_64?
Odpowiedz
#3
0
(16-03-2020, 19:26)yahoob3 napisał(a): Skypa 32 bitowego nie znajdziesz, a nawet jak znajdziesz, to nie zadziała  bo MS wyłączył obsługę. Pidginem chyba wideorozmowy nie sklecisz (pewny nie jestem), rzuć okiem w stronę Telegrama (tylko głos), Caprine - to linuksowy Messenger jest w repozytoriach ale czy 32 bit ? Wideo, głos, cuda wianki - działa całkiem przyzwoicie. Oczywiście trzeba mieć konto na FB. Mi jeszcze udało się załapać na Messengera na nr telefonu, ale gdzieś czytałem, że taka możliwość została już wyłączona. Ewentualnie jest jeszcze Jami - to otwartoźródłowy komunikator wieloplatformowy. Trochę ciężko się go ustawia.


Ale ale... otwórz terminal i wydaj polecenie arch i zobacz czy nie zwróci x86_64?

Zwróciło mi: i686
Z tego co piszesz wynika, że może być trudno. Będę musiał przy tym posiedziec
Dzięki za pomoc
Odpowiedz
#4
0
Wątpię abyś miał procesor 32-bit.
Wynik inxi powie coś więcej.
Generalnie trzeba by już migrować na system 64bit, bo aplikacji 32-bit będzie ubywać.
Odpowiedz
#5
0
To staruszek. Do internetu wystarcza. Wtedy 64 bit jeszcze nie było

CPU~Dual core Intel Pentium Dual T3200 (-MCP-) speed/max~1333/2000 MHz Kernel~4.4.0-53-generic i686 Up~1 min Mem~488.9/2011.5MB HDD~160.0GB(13.9% used) Procs~185 Client~Shell inxi~2.2.35
Odpowiedz
#6
0
Intel Pentium Dual T3200 to jest procesor 64-bit https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/...ket-p.html więc możesz spokojnie migrować na system 64 bit.
Odpowiedz
#7
1
Better response on post RE: Skype czy pidgin do mint 18.1Caprine niestety też tylko 64 bit, ale... Jami już masz wybór: https://jami.net/download-jami-linux/
praktycznie na wszystkie platformy.
Odpowiedz
#8
0
(16-03-2020, 21:21)yahoob3 napisał(a): Caprine niestety też tylko 64 bit, ale... Jami już masz wybór: https://jami.net/download-jami-linux/
praktycznie na wszystkie platformy.

Dziękuję wszystkim za pomoc
Pewnie przejdę na system 64 bit, jest okazja zrobić porządek
Zajmie mi to trochę czasu, ale widać perspektywę

Pozdrawiam wszystkich Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości