Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja z 17.2 do 18.3 - system działa wolniej
#1
0
Witam

Pare dni temu zmieniłem dysk twardy, wgrałem minta 17.2, ale postanowiłem go zaktualizować na coś wyżej. Zmiana z mdm na lightdm by zaktualizować do wersji 19.X skończyła się fiaskiem (monitor przechodził w stan uśpienia, a systrm w ogóle nie odpalał - może to przez to, że próbowałem przejść z 17.2 do 19.3 od razu (?)). Postanowiłem więc zaktualizować system do 18.3.  Misja się powiodła,  jednak system działa wyraźnie wolniej niż w przypadku 17.2. Już przy uruchamianiu i autologowaniu komputer dziwnie się zachowuje.

Proszę o sugestie i pomoc
Odpowiedz
#2
0
Czemu robisz aktualizację z wersji 17, a nie zainstalujesz od razu wersji 18 lub 19?
Odpowiedz
#3
0
Dobrą sugestią będzie chyba instalacja od razu wersji 19.3. Nie ma potrzeby takich kombinacji. Nawet sam Wielki Miętus nie zalecał upgradu z 17 do 18, tylko nową instalację.
W Twoim przypadku, to już nie ma o czym mówić... pobierz obraz 19.3 i z niego instaluj. Jeśli masz osobną partycję /home, to bez jej formatowania można z powodzeniem zachować dane użytkownika. Zachowywania ustawień większości programów i systemu (z małymi wyjątkami) nie zalecałbym.
Odpowiedz
#4
0
(16-03-2020, 15:29)dedito napisał(a): Czemu robisz aktualizację z wersji 17, a nie zainstalujesz od razu wersji 18 lub 19?
Brak wolnej płyty i pendrive'a
Odpowiedz
#5
0
DVD 2-5 zł w każdym kiosku...
Odpowiedz
#6
0
(16-03-2020, 15:29)yahoob3 napisał(a): Dobrą sugestią będzie chyba instalacja od razu wersji 19.3. Nie ma potrzeby takich kombinacji. Nawet sam Wielki Miętus nie zalecał upgradu z 17 do 18, tylko nową instalację.
W Twoim przypadku, to już nie ma o czym mówić... pobierz obraz 19.3 i z niego instaluj. Jeśli masz osobną partycję /home, to bez jej formatowania można z powodzeniem zachować dane użytkownika. Zachowywania ustawień większości programów i systemu (z małymi wyjątkami) nie zalecałbym.

Mam oddzielną partycje /home, a na niej dane i gry. Jak zainstaluje kinta 19.3 to nie bedzie problemu z lightdm? I jak przenieść dane użytkownika, czy z automatu się przeniosą z racji oddzielnej partycji /home?

Dodano po pewnym czasie:
(16-03-2020, 15:32)yahoob3 napisał(a): DVD 2-5 zł w każdym kiosku...

Taaa teraz ciężko o otwarty kiosk xD
Odpowiedz
#7
0
No jak nie mieszkasz na odludziu to masz jeszcze sąsiadów, kolegów, koleżanki, rodzinę.
Odpowiedz
#8
0
Jeżeli podczas instalacji sformatujesz tylko partycję systemową i w jej miejsce ustalisz punkt montowania na "/", a /home nie formatując wskażesz, że to ma być /home, to nawet tapetę będziesz miał taką, jak w starym systemie.
Przy instalacji tylko musisz wybrać "inne rozwiązanie", kiedy instalator zapyta w jaki sposób zainstalować system i tak podać "ręcznie" wszystkie wymagane informacje.
Mieliśmy na forum dość obszerny wątek o tym, ale jakoś nie mogę go namierzyć Smile
Odpowiedz
#9
0
(16-03-2020, 15:47)yahoob3 napisał(a): Jeżeli podczas instalacji sformatujesz tylko partycję systemową i w jej miejsce ustalisz punkt montowania na "/", a /home nie formatując wskażesz, że to ma być /home, to nawet tapetę będziesz miał taką, jak w starym systemie.
Przy instalacji tylko musisz wybrać "inne rozwiązanie", kiedy instalator zapyta w jaki sposób zainstalować system i tak podać "ręcznie" wszystkie wymagane informacje.
Mieliśmy na forum dość obszerny wątek o tym, ale jakoś nie mogę go namierzyć Smile

Dzięki. Dam znać jak uda mi się tą operację przeprowadzić Smile
Odpowiedz
#10
0
! WAŻNE !

Jedna zasada: użytkownik na nowym systemie musi nazywać się i mieć takie samo hasło, jak na starym.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości