Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Veracrypt: ograniczona możliwość tworzenia ukrytego woluminu
#1
0
Dzień dobry.
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów korzysta z programu Veracrypt i będzie w stanie mi pomóc, ale spróbuję.
Chodzi o to, że tworząc ukryty wolumin na zewnętrznym dysku, zawsze ma on ograniczoną pojemność do około 3,8GB (jeśli jednostka jest wyskalowana na GB, to maksymalnie 3). Veracrypt widocznie zna ten problem, bo pisze wyraźnie, że to nie bug, tylko "nie alokowanie plików z początku wolnej przestrzeni", czyli problem systemu. Czy ktoś wie jak to naprawić?
Dodam że problem ten występuje tylko przy szyfrowaniu partycji/dysków, bo w przypadku szyfrowanego pliku zawsze mogę utworzyć "hidden volume" o dowolnym rozmiarze.
[Obrazek: cfd0b71340575837.jpg]
#2
0
Pasuje do ograniczeń wynikających z FAT32.
#3
0
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że zawsze tworząc "hidden volume" nie mamy wyboru rodzaju formatowania dla "outer volume" i on zawsze jest FAT32. Taki wybór istnieje tylko w przypadku hidden volume.
Jeszcze jedna ważna rzecz (choć o niej już wspominałem) - że w przypadku plików Veracrypta (to znaczy: woluminów niebędących partcjami i dyskami) problem ten nie występuje.
Jednocześnie istnieje możliwość tworzenia ukrytych woluminów w dyskach, bo ludzie tak robią
#4
0
Wykonaj defragmentację dysku.
#5
0
Masz na myśli defragmentację dysku z Linuxem, na którym jest zainstalowany Veracrypt dokonujący szyfrowania?
#6
0
Nie, tego dysku oczywiście gdzie zamierzasz założyć wolumin.
#7
1
Better response on post RE: Veracrypt: ograniczona możliwość tworzenia ukrytego woluminu
(16-04-2020, 11:08)rivulek napisał(a): Veracrypt widocznie zna ten problem, bo pisze wyraźnie, że to nie bug, tylko "nie alokowanie plików z początku wolnej przestrzeni", czyli problem systemu. Czy ktoś wie jak to naprawić?

W Mincie nie ma takiego problemu, cała przestrzeń partycji "outer volume" powinna być do wykorzystania, pod warunkiem że jest nowo utworzona i nie ma tam żadnych plików.

Czy podczas instalacji Veracrypt pobrałeś właściwą wersję? Powinna być:
veracrypt-1.24-Update4-Ubuntu-18.04-amd64.deb
#8
0
Dziękuję za odpowiedzi. Problemem okazała się starsza wersja VC. Po instalacji wersji 1.24 wszystko działą prawidłowo.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości