Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Miejsce na dysku
#11
0
(27-04-2020, 14:59)magnu napisał(a): Nie instaluj BleachBit bo uszkodzisz sobie system: >> Ran Bleachbit as Root, now Getting Login Loop
Używam BleachBita od dawna i nie mam żadnych problemów z systemem, wręcz przeciwnie. Nie należy włączać wszystkich opcji, a poza tym nie ma konieczności używania programu jako root.
Niektórzy chyba cierpią na fobię związaną z BleachBitem
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#12
0
Nie chodzi o żadną fobię, tylko świadomość, że błąd w ustawieniu BB może sporo kosztować.
#13
0
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. skorzystałem ze wszystkich wskazówek.
Time Shift wyczyszczony, BleaczBita też uruchomiłem, zwolniłem trochę miejsca też dzięki baobabowi.
Generalnie osiągnąłem to czego oczekiwałem. Dzięki.

Dodano po pewnym czasie:
Mam jeszcze jedno pytanie, wiem ze to pewnie nie ten dział

Lutris-origin- sim4 demo. Wszystko ok ale jak odpalam grę to nic się nie dzieje

Dodano po pewnym czasie:
#14
1
Better response on post RE: Miejsce na dyskuNa Simsów załóż nowy wątek w dziale Gry.
Tu bym prosił jedynie o krótkie podsumowanie jak rozwiązałeś problem.
Przykładowo co głównie zajmowało miejsce, co z robiłeś z TimeShiftem,jakie opcje BB użyłeś, co namierzyłeś Baobabem itp.
Pomoże to przyszłym osobom, które zetkną się z podobnym problemem.
#15
0
Rozwiązanie:

Użyłem "wykorzystanie dysku" czyli baobaba, który tak się nazywa w systemie.
Dzięki nie mu odkryłem że w katalogu Home jest dziwnie duży katalog, który zajmuje 20gb,/home/cezary/.var/app/org.phoenicis.playonlinux/.Phoenicis.
Odinstalowałem to i odzyskałem miejsce bez żadnego uszczerbku na samym Mincie i aplikacjach.
Później z centrum oprogramowania, zainstalowałem bleachbit i wyczyściłem wszystkie pliki tymczasowe itd. ( taki cclaner z windowsa)
Na koniec otworzyłem timeshift i wyciąłem wszystkie migawki z wyjątkiem ostatniej najbardziej aktualnej.
Ustawiłem również częstotliwość migawek na raz w miesiącu.
Dzięki tym kilku prostym czynnością, ( bez tego forum by się nie obyło!) odzyskałem jakieś 40gb!
Teraz mi się zgadza, ilość wolnego miejsca vs zdjęcia itd.

Dzięki za pomoc!
#16
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości