Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode
#25
0
(07-05-2020, 22:48)dedito napisał(a): Upgrade 19.x do 19.3 https://blog.linuxmint.com/?p=3838
Prawdopodobnie będzie dobrze z tą kompilacją kernela 3.x pod Mintem 19.2, a może i 19.3 . Dziś specjalnie zainstalowałem starego Linuxa Mint 12 żeby zobaczyć jaki tam gcc jest na systemie i okazało się że jest tam gcc-4.4 - takiego pakietu nie znalazłem w sieci i zastępczo zainstalowałem gcc-4.8. Kompilacja zatrzymała się, ale dużo dalej. Na początku użyłem modyfikowanego .configu, ale jak wyskoczył błąd to użyłem "fabrycznego" pliku .config - jednak błąd był taki sam. Mimo wszystko jest jakiś postęp. Dostaję też jedno pytanie : czy użyć VESA support odpowiadam że tak po czym gcc przechodzi do kompilacji by po jakimś czasie dać następujący text o błędzie:





Kod:
Can't use 'defined(@array)' (Maybe you should just omit the defined()?) at kernel/timeconst.pl line 373.
/usr/src/linux-3.0.1/kernel/Makefile:140: recipe for target 'kernel/timeconst.h' failed
make[2]: *** [kernel/timeconst.h] Error 255
Makefile:945: recipe for target 'kernel' failed
make[1]: *** [kernel] Error 2
make[1]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-3.0.1'
debian/ruleset/targets/common.mk:295: recipe for target 'debian/stamp/build/kernel' failed
make: *** [debian/stamp/build/kernel] Error 2



Późno już gdy piszę i jutro postaram sie poszukać w sieci co generuje ten błąd.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode - przez Użytkownik677 - 10-05-2020, 01:29

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości