Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Drukarka na dwa kable
#1
0
Mam dość nietypowy problem. Mamy w pracy dwa komputery z Mintem 19.3 korzystające z jednej drukarki - Brother MFC-L2712DN.

Jeden komputer łączy się z drukarką za pośrednictwem kabla USB i tu nie ma najmniejszego problemu. Można drukować, skanować itd., jednym słowem - wzór.

Ale drugi komputer jest połączony z drukarką za pośrednictwem kabla krosowanego LAN. No i tu jest problem, bo nic nie działa i nie wiem czy przy takim połączeniu jest możliwa konfiguracja drukarki tak żeby działała.

Nie znalazłem rozwiązania na forum, ale może gdzieś tam jest i tylko moja mała spostrzegawczość sprawiła, że go nie znalazłem.

Stąd moja prośba i pytanie - czy takie połączenie drukarki za pośrednictwem kabla krosowanego jest możliwe do skonfigurowania w CUPS'ie żeby drukarka działała?


Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, co zrobić żeby jedna drukarka działała niezależnie na dwóch komputerach.
Odpowiedz
#2
0
Drukarka i komputer powinny być w tej samej sieci adresowej TCP/IP.
Jeśli nie masz w sieci serwera DHCP to adresy musisz skonfigurować ręcznie.
Odpowiedz
#3
0
To chyba dobra droga, bo drukarka pojawiła się w opcjach wyboru drukarki sieciowej, co prawda wyskakuje komunikat: Wystąpił błąd podczas działania serwera CUPS: "server-error-internal-error", ale to pewnie przez to, że wpisałem w konfiguracji połączenia sieciowego tylko IP. Popracuję jeszcze nad tym i dam znać na czym stanęło.
Odpowiedz
#4
0
Obejściem tego problemu jest dodanie drukarki z poziomu CUPS, czyli wpisanie w pasku adresu przeglądarki internetowej localhost:631, a potem dodanie przez "Adding Printers and Classes" a potem "Printers" i przycisk "Add printer":
[Obrazek: RDOmmfXl.png]
drukarka powinna się pojawić w "Discovered Network Printers", itd. Smile
Odpowiedz
#5
0
Dziękuję za pomoc, drukarka się znalazła, dodała i drukuje.

Został jeszcze tylko skaner do uruchomienia, ale i na to pewnie jest jakiś sposób. Muszę go tylko znaleźć. Gdybym sobie nie poradził, to znowu będę Wam zawracał głowę.

Podsumowując. Sprawdziłem na drukarce jakie ma IP, w konfiguracji sieci ustawiłem w połączeniach przewodowych IP o jeden większe i potem dodałem drukarkę jak w poście powyżej. Drukarka działa jak poprzednio na kablu USB.
Odpowiedz
#6
0
Załóż nowy wątek na ten skaner. Podaj tylko w pierwszym poście wyniki dwóch komend:
Kod:
scanimage -L
sudo apt policy brscan*
Odpowiedz
#7
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości