Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób zyskać uprawnienia do folderu z uprawnieniami ROOT'a
#1
Information 
0
Wszyscy wiemy, że czasem zaisnieje potrzeba wejścia do okreslonego katalogu z uprawnieniami root"a. Jesli musimy (tylko należy zachować ostrozność) to zmian tych można też dokonać w menedżerze plików po wcześniejszym "doładowaniu" go poleceniem. Wtedy uruchamiany jest z uprawnieniami roota
Kod:
pkexec nazwa_menedżera
np.
Kod:
pkexec nautilus
Kod:
pkexec thunar
Kod:
pkexec mc
(uruchamianie Midnight Commandera jako root)
lub też
Kod:
sudo su
Odpowiedz
#2
0
Zazwyczaj wystarczy PPM na katalogu i z menu wybrać "otwórz jako administrator", ale można i tak Smile
Odpowiedz
#3
0
(14-04-2019, 19:42)yahoob3 napisał(a): Zazwyczaj wystarczy PPM na katalogu i z menu wybrać "otwórz jako administrator", ale można i tak Smile

Bardzo proste a ja nie wiedziałem tego. Może dlatego, że przez większość czasu używam j.francuskiego w systemie. Dzięki
Odpowiedz
#4
0
(14-04-2019, 19:42)yahoob3 napisał(a): Zazwyczaj wystarczy PPM na katalogu i z menu wybrać "otwórz jako administrator", ale można i tak Smile

Ja bym zaczął od skorzystania z wyszukiwarki. magnus już o tym pisał poradnik:

https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=36
Odpowiedz
#5
0
Staram się przed rozpoczęciem tematu sprawdzać w "szukaj" ale temat z poradnika o tytule "Tutorial Różnice w użyciu su, sudo, gksudo, admin:// i pkexec"
Nie tego szukałem i inni pewnie też nie pomyśleliby że taki tytuł (dla zaawansowanych) może być. Dlatego założyłem ten wątek.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości