Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acer Aspire 3 A315-23-R9KC - Linux nie widzi partycji w czasie instalacji
#11
1
Better response on post RE: Acer Aspire 3 A315-23-R9KC - Linux nie widzi partycji w czasie instalacjiNazwy są prawidłowe dla tego typu dysku.
Jeżeli wykonujesz instalację w trybie UEFI to zapomniałeś o partycji efi.
Tutaj opisałem jak to zrobić >> Jak zainstalować na pustym dysku partycje zgodne z systemem UEFI
Odpowiedz
#12
0
(25-03-2021, 21:41)magnus napisał(a): Nazwy są prawidłowe dla tego typu dysku.
Jeżeli wykonujesz instalację w trybie UEFI to zapomniałeś o partycji efi.
Tutaj opisałem jak to zrobić >> Jak zainstalować na pustym dysku partycje zgodne z systemem UEFI
Dzięki!
A root nie powinien być na partycji "podstawowej"? W ustawieniach domyślnych jest chyba "logiczna".
Odpowiedz
#13
1
Better response on post RE: Acer Aspire 3 A315-23-R9KC - Linux nie widzi partycji w czasie instalacjiPokaż jak to podzieliłeś.
Odpowiedz
#14
0
(26-03-2021, 00:00)dedito napisał(a): Pokaż jak to podzieliłeś.
Pominąłem SWAP, żeby mi dysku SSD nie zjadł.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#15
1
Better response on post RE: Acer Aspire 3 A315-23-R9KC - Linux nie widzi partycji w czasie instalacjiPokaż jeszcze zrzut z gparted.

Update: tak w ogóle to teraz do mnie dotarło, że skoro masz dysk NVME to tryb SATA nie powinien mieć znaczenia. Jesteś w stanie potwierdzić?
Odpowiedz
#16
0
(26-03-2021, 00:59)dedito napisał(a): Pokaż jeszcze zrzut z gparted.

Update: tak w ogóle to teraz do mnie dotarło, że skoro masz dysk NVME to tryb SATA nie powinien mieć znaczenia. Jesteś w stanie potwierdzić?
Dobrze podzieliłem?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#17
1
Better response on post RE: Acer Aspire 3 A315-23-R9KC - Linux nie widzi partycji w czasie instalacjiMoże być.
Odpowiedz
#18
0
(26-03-2021, 00:59)dedito napisał(a): Pokaż jeszcze zrzut z gparted.

Update: tak w ogóle to teraz do mnie dotarło, że skoro masz dysk NVME to tryb SATA nie powinien mieć znaczenia. Jesteś w stanie potwierdzić?
Nie jestem w stanie potwierdzić, ponieważ nie jestem w stanie zmienić trybu SATA za pomocą skrótu CTRL + S, a innego sposobu nie znam. Telefoniczny kontakt z Acerem został wyłączony na nieokreślony czas, więc pozostaje mi czekać na to co odpiszą na mojego maila. 

Wielkie dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#19
0
CTRL+S trzeba chyba użyć na zakładce advanced i obserwować stan na zakładce information.
Odpowiedz
#20
0
Sprawdziłem to przed chwilą, ale nie zmieniło się SATA MODE.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości