Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygotowania do instalacji
#31
0
Witam,
Może wtrącę tu też kilka słów. Od 1992 roku jestem zmuszony służbowo używać komputera jako konstruktor pod programy typu CAD.
W tamtych czasach był to AutoCad pod "dosa"- bo tylko taka wersja istniała, następnie specjalna wersja komercyjna pod Win NT a dalej wiadomo wersje AutoCada pod kolejne okienka lub jego klony .
Od pewnego czasu (jakieś 10 lat) prywatnie używam Ubuntu lub Minta czym młodzież określa mnie "masochistą", z jednego tylko względu- sprawdzanie czy jest możliwe domowe wykorzystywanie PC-ta legalnie nie płacąc za licencję sytemu operacyjnego.
Bardzo ogólnie powiem tak, otóż jest to możliwe ale trzeba być przygotowanym iż sam system operacyjny jak programy użytkowe są mniej dopracowane od komercyjnych odpowiedników pod win.
Najbardziej denerwujące jest iż korzystając wyłącznie "bez samodzielnych modyfikacji" z oprogramowania z tzw. centrum oprogramowania nigdy nie wiadomo co będzie po jakieś aktualizacji.

Żona pod swoje przeglądanie internetu i katalogowanie zdjęć robi to na Dell 820 (Core 2Duo, 4 GB ram-u dysk 140GB) pod Mint 18.3 oraz jest tam Win7. Nie jest to demon szybkości ale da się to spokojnie robić.
Odpowiedz
#32
0
(28-04-2019, 21:12)ziut napisał(a): Witam,
Może wtrącę tu też kilka słów. Od 1992 roku jestem zmuszony służbowo używać komputera jako konstruktor pod programy typu CAD.
W tamtych czasach był to AutoCad pod "dosa"- bo tylko taka wersja istniała, następnie specjalna wersja komercyjna pod Win NT a dalej wiadomo wersje AutoCada pod kolejne okienka lub jego klony .
Od pewnego czasu (jakieś 10 lat) prywatnie używam Ubuntu lub Minta czym młodzież określa mnie "masochistą", z jednego tylko względu- sprawdzanie czy jest możliwe domowe wykorzystywanie PC-ta legalnie nie płacąc za licencję sytemu operacyjnego.
Bardzo ogólnie powiem tak, otóż jest to możliwe ale trzeba być przygotowanym iż sam system operacyjny jak programy użytkowe są mniej dopracowane od komercyjnych odpowiedników pod win.
Najbardziej denerwujące jest iż korzystając wyłącznie "bez samodzielnych modyfikacji" z oprogramowania z tzw. centrum oprogramowania nigdy nie wiadomo co będzie po jakieś aktualizacji.

Żona pod swoje przeglądanie internetu i katalogowanie zdjęć robi to na Dell 820 (Core 2Duo, 4 GB ram-u dysk 140GB) pod Mint 18.3 oraz jest tam Win7. Nie jest to demon szybkości ale da się to spokojnie robić.

Miło, że napisałeś i dzięki za to. Ja natomiast jestem zwykłym użytkownikiem i żadnych specjalistycznych programów nie będę używał. Jedyne co byłoby fajnym bonusem to to by parę gierek do których mam sentyment mógł sobie pograć :-) Programy systemowe są na pewno dopracowane bo są PŁATNE i to czasami wcale NIEmało. Ja natomiast prędzej wspomogę i zapłacę za coś co zrobił pasjonat u siebie w domu niż jakieś firmie :-)

(28-04-2019, 21:07)yahoob3 napisał(a):
(28-04-2019, 20:58)InfiniteLove napisał(a): Ja już kilka razu byłem na Mintcie z pendrive... chyba o ten live chodzi... tyle, że tam nie można robić wielu rzeczy ale cały system jest przyjemny dla byłego okienkowicza. Praktycznie taki sam pulpit. Taka jest tylko różnica, że trzeba nauczyć się tych komend w panelu choć ku mojej radości na stronach programów.. np moja ulubiona przeglądarka Brave jest na ich stronie podana cała komenda do instalacji. Kopiuj/wklej i po sprawie. Co w tym trudnego? :-) Nie mogę jednak korzystać z live na długo mi się pendrive chyba spali... mocno się grzeje tak samo jak cały dysk co czuć :-)

Łel Smile
Jak się nie chce, to wcale nie trzeba korzystać z terminala. Jest tylko wygodniejszy Smile

Jeśli są takie programy które na swojej stronie mają gotowe polecenie, które trzeba jedynie wkleić do terminala to dla mnie to sama przyjemność :-)
Odpowiedz
#33
0
Przeniosłem wątek do OT, bo zrobiły się tu pogaduchy na różne tematy.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości