Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie uruchamia sie VMvare Player
#21
0
(06-11-2021, 18:20)yahoob3 napisał(a): To maszyna uruchamia się na chwilę, czy program VMWP do tworzenia i uruchamiania maszyn?
Jak widzisz na obrazku wyżej nie uruchamiam maszyny tylko wskazuje ją klikając 1 raz. Wejść w opcje Power on/off danej maszyny można też klikając ją PPM.
Sadząc po wcześniejszych zrzutach, jakie zamieściłeś na forum (BTW wstawiaj obrazki zgodnie z zasadami - przepis w mojej sygnaturze) wnioskuję, że ta maszyna nie jest poprawnie zainstalowana. Już sama ścieżka do plików maszyny budzi moje wątpliwości. Maszyny wirtualne VMWP znajdują się w katalogu domowym w katalogu o nazwie vmware.


I tak jest i ciągle ten sam komunikat o tym ze nie możne otworzyć a maszynę zrobiłem myślę ze prawidłowo i ten komunikat jest w momencie gdy usiłuje zainstalować system w maszynie.
[Obrazek: Pp8q4ORl.png]
Odpowiedz
#22
0
To powinno pomóc. https://kb.vmware.com/s/article/2146460

Cytat:To correct the issue with secure boot enabled:
Generate a key pair using the openssl to sign vmmon and vmnet modules:

Kod:
openssl req -new -x509 -newkey rsa:2048 -keyout MOK.priv -outform DER -out MOK.der -nodes -days 36500 -subj "/CN=VMware/"

Replace MOK with the name of the file you want for the key.

Sign the modules using the generated key by running these commands:

Kod:
sudo /usr/src/linux-headers-`uname -r`/scripts/sign-file sha256 ./MOK.priv ./MOK.der $(modinfo -n vmmon)


sudo /usr/src/linux-headers-`uname -r`/scripts/sign-file sha256 ./MOK.priv ./MOK.der $(modinfo -n vmnet)

Import the public key to the system's MOK list by running this command:

Kod:
mokutil --import MOK.der

Confirm a password for this MOK enrollment request.
Reboot your machine. Follow the instructions to complete the enrollment from the UEFI consol.
Odpowiedz
#23
0
Ale czym zastąpić MOK ? bo jak na razie nie wiem jak to zrobić.
Odpowiedz
#24
0
A miałem wywalić to zdanie...

Zostaw tak, jak jest. Wykonaj po kolei wszystkie komendy. Kopiuj je stąd i wklejaj po kolei do terminala.
Odpowiedz
#25
0
próbowałem i nie działa, może i dobry emulator ale już nie mam sił z tym walczyć. Odpuszczam.
Odpowiedz
#26
1
Better response on post RE: Nie uruchamia sie VMvare PlayerMnie się pomysły skończyły.
Jeśli terminal w trakcie wykonywania ww.poleceń coś wyświetlił, to warto byłoby to wkleić na forum.
Ostatnie, co mi przychodzi do głowy to nowsze jądro.
Odpowiedz
#27
0
(07-11-2021, 16:42)yahoob3 napisał(a): Mnie się pomysły skończyły.
Jeśli terminal w trakcie wykonywania ww.poleceń coś wyświetlił, to warto byłoby to wkleić na forum.
Ostatnie, co mi przychodzi do głowy to nowsze jądro.

Odpuszczam sobie bo inne działają
Odpowiedz
#28
0
Co inne? Maszyny wirtualne?
Odpowiedz
#29
0
Tak maszyny, działa VirtualBox i gnome-boxes.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości